منو


انجام بازرسی موجب حفظ سلامت اداری وصیانت از حقوق مردم می شود

تیر 04, 1396
بازرس ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری شرکت برق منطقه‌ای یزد در گفتگوی خبری خود، به تشریح وظایف و محدوده بررسی و رسیدگی به تخلفات مربوطه در این حوزه پرداخت.

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین پژوهشگاه نیرو و شرکت برق منطقه‌ای یزد

پژوهشگاه نیرو و شرکت برق منطقه‌ای یزد به‌منظور طراحی، استقرار و راه‌اندازی مرکز رشد فناوری پسیو و خورشیدی، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای یزد، محمدحسن صباغزادگان مدیرعامل شرکت با اعلام این خبر افزود: این تفاهم‌نامه هم‌جهت با مأموریت جدید پژوهشگاه نیرو در مدیریت طرح‌های پژوهشی و فناوری وزارت نیرو و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در کشور، در قالب شبکه مراکز رشد واحدهای فناور صنعت آب و برق به امضا رسید.

صباغزادگان ارائه خدمات در زمینه طراحی استقرار و راه‌اندازی مرکز یزد تحت نظارت مرکز رشد پژوهشگاه، ارائه مشاوره‌های لازم برای شناسایی اولویت‌های توسعه فناوری استان در زمینه‌های موضوع تفاهم‌نامه، رصد فناوری‌های مرتبط با موضوع تفاهم‌نامه، ارائه مشاوره برای جذب، پذیرش و استقرار شرکت‌های فناور متقاضی در مرکز، ارائه مشاوره و مشارکت در پایش فعالیت‌های شرکت‌های مستقر در مرکز و ارزیابی دوره‌ای آن‌ها، ارائه مشاوره‌های حقوقی، مدنی، بیمه و مالیات ازجمله تعهدات پژوهشگاه نیرو در قالب این تفاهم نامه دانست.

وی همچنین برخی از رویکردهای مطرح‌شده در این تفاهم‌نامه را: روزآمد نمودن بازسازی و بومی‌سازی محصولات و خدمات غیرفعال و خورشیدی با رویکرد توسعه اقتصاد مبتنی بر محصولات دانش‌بنیان، اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی و فعال‌سازی ظرفیت کاربردها، خدمات و محصولات کم‌هزینه و اشتغال‌زای غیرفعال و خورشیدی، حمایت از راه‌اندازی شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در راستای اهداف و تحت نظارت مرکز رشد واحدهای فناور صنعت آب و برق (مرکز رشد پژوهشگاه نیرو) برشمرد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد همچنین در مورد تعهدات این شرکت اظهار داشت: تأمین تمامی هزینه‌های راه‌اندازی و راهبری مرکز یزد تحت نظر مرکز رشد واحدهای فناور صنعت آب و برق (مرکز رشد پژوهشگاه) شامل: تأمین نیروی انسانی مدیریتی و اجرایی مرکز، تأمین ساختمان و فضای مناسب استقرار، امکانات اداری و زیرساخت‌های موردنیاز در راستای دست‌یابی به اهداف تفاهم‌نامه و نیز پیگیری شناسایی، جذب و استقرار پژوهشگران و شرکت‌های علاقه‌مند و توانمند در زمینه اهداف مرکز برای طراحی، آزمایش و ساخت محصولات و خدمات مرتبط تحت نظارت، برابر آیین‌نامه‌ها و قوانین مرکز رشد پژوهشگاه نیرو، تسهیل‌گری دسترسی به خدمات مشاوره و آزمایشگاهی دانشگاه‌های منطقه و برگزاری جلسات هم‌اندیشی به عهده این شرکت خواهد بود.

شایان‌ذکر است، جلسه انعقاد این تفاهم‌نامه با حضور دکتر محمدصادق قاضی‌زاده رئیس پژوهشگاه نیرو و مهندس محمدحسن صباغزادگان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد در محل پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

آخرین ویرایش در تاریخ شنبه, 06 شهریور 1395 10:23

سایر خبرهای مرتبط