منو


انجام بازرسی موجب حفظ سلامت اداری وصیانت از حقوق مردم می شود

تیر 04, 1396
بازرس ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری شرکت برق منطقه‌ای یزد در گفتگوی خبری خود، به تشریح وظایف و محدوده بررسی و رسیدگی به تخلفات مربوطه در این حوزه پرداخت.

ایجاد امکان مشاهده آنلاین تولید، تبادل و مصرف شبکه برق استان در مرکز دیسپاچینگ یزد

مدیر امور دیسپاچینگ و مخابرات شرکت برق منطقه‌ای یزد از فراهم شدن امکان مشاهده آنلاین تولید، تبادل و مصرف شبکه برق این استان در مرکز دیسپاچینگ یزد خبر داد.

سیدجلال حسینی مدیر امور دیسپاچینگ و مخابرات شرکت برق منطقه‌ای یزد با اعلام این خبر گفت: با تلاش و پیگیری کارشناسان بخش اسکادا و اتوماسیون امور دیسپاچینگ و مخابرات امکان رؤیت آنلاین مقادیر تولید، تبادل و مصرف شبکه برق استان، در مرکز دیسپاچینگ یزد فراهم شد.

وی افزود: مراکز دیسپاچینگ از جمله مراکز حساس و پراهمیت صنعت برق هستند که وظیفه کنترل شبکه از طریق جمع‌آوری و پایش اطلاعات شبکه برق را بر عهده‌ دارند. بدین منظور کارشناسان مرتبط به‌وسیله تکنولوژی‌های نوین در مراکز دیسپاچینگ، وضعیت شبکه را به‌دقت بررسی و هوشمندانه رصد می‌کنند تا کوچک‌ترین خللی در ارائه برق پایدار به مشترکین ایجاد نشود.

هاشم حیدری کارشناس مسئول سیستم و اتوماسیون شرکت برق منطقه‌ای یزد نیز در گفتگو با دفتر روابط عمومی اظهار داشت: هم‌اکنون ۴۹ ایستگاه اعم از: نیروگاه، پست و واحد تولید پراکنده در مرکز دیسپاچینگ یزد به‌صورت آنلاین مشاهده می‌شود که آمار بسیار خوبی برای رؤیت‌پذیری ایستگاه‌ها است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر کلیه امور مربوط به توسعه نرم‌افزار مرکز، توسط کارشناسان بخش اسکادا انجام می‌شود و از این لحاظ هیچ وابستگی به شرکت بیرونی نداریم.

شایان ذکر است: كاهش هزينه، افزايش بهره‌وری، افزايش سرعت مانور شبكه، كاهش زمان خاموشي و افزايش قابليت اطمينان شبكه، از مزاياي اتوماسیون شدن شبکه انتقال و فوق‌توزیع است.

آخرین ویرایش در تاریخ دوشنبه, 04 بهمن 1395 14:26

سایر خبرهای مرتبط