منو


اولین گلگشت خانوادگي در بهار 96 برای خانواده شركت برق منطقه‌ای يزد برگزار شد

ارديبهشت 03, 1396
اولین اردوی فرهنگی- تفریحی- خانوادگي سال 96 در آخرین روزهای فروردین‌ماه برای کارکنان شركت برق منطقه‌ای يزد در شهرستان تفت برگزار شد.

تعمیر اساسی 17 دستگاه تپ چنجر ترانسفورماتور قدرت شرکت برق منطقه‌ای یزد

 

محمدحسین میرحسینی معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای یزد با اعلام این خبر گفت: به‌منظور حفظ قابليت اطمينان و جلوگيري از حوادث ناخواسته و در راستاي اجراي برنامه‌های تعميرات پيشگيرانه، عمليات تعمير اساسي 17 دستگاه تپ چنجر ساخت شرکت‌های ABB و ASEA نصب‌شده بر روي ترانسفورماتورهاي فوق توزيع و انتقال در پست‌های مختلف شبكه برق منطقه‌ای یزد انجام می‌شود.

وی با بیان این‌که «تب چنجر» قلب تپنده پست‌های فشارقوی است؛ افزود: با انجام این پروژه، گام مهمي در حفظ و تثبيت ولتاژ شبكه و تداوم برق‌رسانی به مشتركان برق استان انجام می‌گیرد.

همچنین علی‌اکبر صالحي، مجري طرح‌های اصلاح و بهینه‌سازی و تعميرات اساسي شرکت برق منطقه‌ای یزد با اشاره به این نکته که ترانسفورماتور، از مهم‌ترین و گران‌ترین تجهيزات فشارقوي پست‌ها است و تپ چنجر نيز حساس‌ترین قسمت ترانس‌ها است و نقش کنترل و تنظیم ولتاژ را بر عهده دارد و انجام تعميرات پيشگيرانه و به‌موقع اين تجهيزات، اهميت شايان توجهي در پايداري شبکه دارد؛ گفت: با مطالعه، استخراج نکات کليدي و پيگيري دستورالعمل‌های سرويس اساسي تپ چنجرهاي تیپ‌های مختلف، در ابتدا سرويس، شستشو و اندازه‌گیری ضخامت تمامي کنتاکت ها و مقادير تمامي مقاومت‌های داخلي تپ چنجر انجام‌شده و در صورت نياز اقدامات اصلاحي شامل تعويض مقاومت‌ها، کنتاکت ها و ... انجام می‌شود و پس از نصب مجدد تپ چنجر در محفظه خود، تست‌های اندازه‌گیری مقاومت DC سیم‌پیچ و خطای نسبت تبدیل ترانسفورماتور، انجام و در صورت تائید نتايج، ترانسفورماتور برق‌دار می‌گردد.

وی اعتبار این پروژه را نزديک به 800 میلیون ریال عنوان و اظهار کرد: این عملیات در چند مرحله اجرا می‌شود که مرحله اول آن از اواخر مهرماه آغازشده و تاکنون سرويس اساسي 5 دستگاه تپ چنجر انجام‌شده است.

آخرین ویرایش در تاریخ سه شنبه, 14 دی 1395 08:10

پیوندها

سایر خبرهای مرتبط