منو


تجلیل شرکت برق منطقه‌ای یزد از صنایع همکار در پیک بار 95 / مصرف 30 درصد انرژی استان یزد توسط 26 مشترک بزرگ صنعتی

خرداد 02, 1396
همزمان با روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف در نشستی با حضور مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران شرکت برق منطقه‌ای یزد و نمایندگان صنایع بزرگ استان، از صنایع همکار در پیک‌بار…

خدمت به مردم و توسعه علمی، فرهنگی اجتماعی، تحقیقاتی و اقتصادی در سایه قرآن امکانپذیر می شود

ستار محمودی قائم مقام وزیر، در آیین اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات قرآنی کارکنان وزارت نیرو اظهار داشت: وزارت نیرو به عنوان یک وزارت‌خانه‌ای که محل رجوع مردم است، با طیفی از اقدامات بسیار وسیعی  روبرو است.

وی افزود: یک وجه فعالیت وزارت نیرو سخت افزاری است و این وزارت سد، تونل، نیروگاه، خطوط انتقال، دکل، سیم و پست می‌سازد تا خدمتی به مردم ارائه کند ؛   ولی همه این موارد سخت‌افزاری و در خدمت توسعه است.

قائم مقام وزیر نیرو عنوان کرد: این‌ها برای دستیابی به توسعه است ولی نمی‌توان این موارد و اقدامات سخت افزاری که انجام می‌شود را خود توسعه دانست.

وی عنوان کرد: وجه دیگری که انجام می‌شود، وجه غیرسازه‌ای و مهندسی است که در زمینه تحقیقات و پژوهش است که سعی در بهینه کردن فعالیت‌های سخت‌افزاری دارد تا رضایت مردم بهتر جلب شود و در مرز دانش حرکت کند.

قائم مقام وزیر نیرو افزود: وجه بعدی که در کار وزارت نیرو وجود دارد، وجه اجتماعی است چرا که این وزارتخانه با آحاد مردم در ارتباط است و از شهرنشین و روستایی فقیر و ثروتمند روبرو است.

وی  با بیان اینکه خدمات این وزارتخانه آسیب‌پذیر و لحظه‌ای است؛ گفت: سیل و زلزله و خشکسالی و تغییرات مختلف اجتماعی و طبیعی همه روی این خدمات اثرگذاری می‌کند.

قائم مقام وزیر نیرو بیان کرد: این وزارتخانه با بیش از ۲۰۰ میلیون نفر در ایران در ارتباط است چرا که سه کار را انجام می‌دهد و در هر کار با تمام مردم ارتباط دارد.

محمودی خاطرنشان کرد: کار کردن در چنین وزارتخانه‌ای وقتی قرار است با کیفیت خوب انجام شود، باید با نیت خوب انجام شود و در صورتی این خدمات انجام می‌شود که انسان در دلش یاد خدا باشد.

وی با اشاره به اینکه اکثر نیروهای وزارت نیرو مهندسی هستند؛ گفت: عمده این افراد در ارتباط با مردم و ارباب رجوع هستند و نسبتا معدل خوبی در ارتباط با مردم دارد ولی این پایان کار نیست.

قائم مقام وزیر نیرو ضرورت توجه به مباحث قرآنی را ضروری دانست و گفت: وزارت نیرو در این زمینه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و خوشبختانه به مباحث قرآنی در این وزارتخانه توجه ویژه‌ای صورت گرفته است.

محمودی بیان کرد: مباحث علمی، پژوهشی و مسائل مختلف بیان می‌شود و زمانی که می‌خواهیم این مباحث را به مبانی دینی و قرآنی پیوند دهیم باید به اقدامات صورت گرفته و رفتارهای برخوردی توجه شود.

قائم مقام وزیر نیرو افزود: انسانی که خودش قاضی خودش باشد و روحش را تغذیه کند انسان توسعه یافته است و هیچ تغذیه‌ای بهتر از قرآن در جامعه وجود ندارد.

آخرین ویرایش در تاریخ شنبه, 20 آذر 1395 14:13

سایر خبرهای مرتبط