منو


انجام بازرسی موجب حفظ سلامت اداری وصیانت از حقوق مردم می شود

تیر 04, 1396
بازرس ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری شرکت برق منطقه‌ای یزد در گفتگوی خبری خود، به تشریح وظایف و محدوده بررسی و رسیدگی به تخلفات مربوطه در این حوزه پرداخت.

خدمت به مردم و توسعه علمی، فرهنگی اجتماعی، تحقیقاتی و اقتصادی در سایه قرآن امکانپذیر می شود

ستار محمودی قائم مقام وزیر، در آیین اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات قرآنی کارکنان وزارت نیرو اظهار داشت: وزارت نیرو به عنوان یک وزارت‌خانه‌ای که محل رجوع مردم است، با طیفی از اقدامات بسیار وسیعی  روبرو است.

وی افزود: یک وجه فعالیت وزارت نیرو سخت افزاری است و این وزارت سد، تونل، نیروگاه، خطوط انتقال، دکل، سیم و پست می‌سازد تا خدمتی به مردم ارائه کند ؛   ولی همه این موارد سخت‌افزاری و در خدمت توسعه است.

قائم مقام وزیر نیرو عنوان کرد: این‌ها برای دستیابی به توسعه است ولی نمی‌توان این موارد و اقدامات سخت افزاری که انجام می‌شود را خود توسعه دانست.

وی عنوان کرد: وجه دیگری که انجام می‌شود، وجه غیرسازه‌ای و مهندسی است که در زمینه تحقیقات و پژوهش است که سعی در بهینه کردن فعالیت‌های سخت‌افزاری دارد تا رضایت مردم بهتر جلب شود و در مرز دانش حرکت کند.

قائم مقام وزیر نیرو افزود: وجه بعدی که در کار وزارت نیرو وجود دارد، وجه اجتماعی است چرا که این وزارتخانه با آحاد مردم در ارتباط است و از شهرنشین و روستایی فقیر و ثروتمند روبرو است.

وی  با بیان اینکه خدمات این وزارتخانه آسیب‌پذیر و لحظه‌ای است؛ گفت: سیل و زلزله و خشکسالی و تغییرات مختلف اجتماعی و طبیعی همه روی این خدمات اثرگذاری می‌کند.

قائم مقام وزیر نیرو بیان کرد: این وزارتخانه با بیش از ۲۰۰ میلیون نفر در ایران در ارتباط است چرا که سه کار را انجام می‌دهد و در هر کار با تمام مردم ارتباط دارد.

محمودی خاطرنشان کرد: کار کردن در چنین وزارتخانه‌ای وقتی قرار است با کیفیت خوب انجام شود، باید با نیت خوب انجام شود و در صورتی این خدمات انجام می‌شود که انسان در دلش یاد خدا باشد.

وی با اشاره به اینکه اکثر نیروهای وزارت نیرو مهندسی هستند؛ گفت: عمده این افراد در ارتباط با مردم و ارباب رجوع هستند و نسبتا معدل خوبی در ارتباط با مردم دارد ولی این پایان کار نیست.

قائم مقام وزیر نیرو ضرورت توجه به مباحث قرآنی را ضروری دانست و گفت: وزارت نیرو در این زمینه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و خوشبختانه به مباحث قرآنی در این وزارتخانه توجه ویژه‌ای صورت گرفته است.

محمودی بیان کرد: مباحث علمی، پژوهشی و مسائل مختلف بیان می‌شود و زمانی که می‌خواهیم این مباحث را به مبانی دینی و قرآنی پیوند دهیم باید به اقدامات صورت گرفته و رفتارهای برخوردی توجه شود.

قائم مقام وزیر نیرو افزود: انسانی که خودش قاضی خودش باشد و روحش را تغذیه کند انسان توسعه یافته است و هیچ تغذیه‌ای بهتر از قرآن در جامعه وجود ندارد.

آخرین ویرایش در تاریخ شنبه, 20 آذر 1395 14:13

سایر خبرهای مرتبط