منو


انجام بازرسی موجب حفظ سلامت اداری وصیانت از حقوق مردم می شود

تیر 04, 1396
بازرس ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری شرکت برق منطقه‌ای یزد در گفتگوی خبری خود، به تشریح وظایف و محدوده بررسی و رسیدگی به تخلفات مربوطه در این حوزه پرداخت.

توجه و پیروی از حدیث ثقیلن جامعه را از انحطاط و گمراهی نجات می‌دهد

امام جمعه یزد در آئین اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات قرآنی وزارت نیرو  با اشاره به حدیث «انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی» که اهل شیعه و اهل سنت تقریباً به صورت تواتر نقل کرده اند؛ ابراز امیدواری کرد با همت خانواده ها و ارگان ها، فعالیت های در ارتباط با قرآن که ثقل اکبر است؛ گسترش پیدا کند و در جامعه به ویژه برای تربیت جوانان و نوجوانان فراگیر شود.

آیت الله ناصری توجه به این دو نکته اشاره شده در حدیث ثقلین را، موجب تحول در عالم اسلام دانست و گفت: در سایه توجه به این دو ثقل است که پیشرفت، کمال، ایثار، اتحاد و انسانیت بین مسلمانان به وجود می آید و در صورت دوری یا جداشدن از یکی از این دو ثقل، جامعه اسلامی  دچار انحطاط و گمراهی می شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: این حدیث صادرشده برای یک زمان یا یک جامعه و گروه نیست بلکه این حدیث از زمان روایت از پیامبر (ص) تا روز قیامت دوام خواهد داشت و برای همه به خصوص مسلمان یک تکلیف است.

وی با بیان این که در قرآن، آیات فراوانی بر اطاعت از خدا و رسول اکرم (ص) آمده است؛ گفت: اگر کسانی یکی از این ثقل را گرفتند و مشکلات پیدا کردند هر زمان و هر لحظه باید از تک روی دست بردارند و قرآن و عترت را باید با هم داشته باشیم اگر از عتر ت جداشویم دچار سردرگمی می شویم چون پیامبران و امامان مبین، مفسر  و مکمل مسائل قرآنی هستند و جلوی انحرافات در فهم قرآن را می گیرند و اگر تمسک به قرآن نباشد در برداشت ها، غلو صورت می گیرد و راه غلط را پیش می روند و درست مقام اهلبیت را درک نمی کنند و به صورت عاطفی پیش می روند.

ناصری در ادامه تصریح کرد: اگر در فراگیری و توجه به قرآن سستی صورت گرفته است و یا نسبت به شناخت اهل بیت و پیروی کوتاهی شده است باید در این جلسات کامل شود و در این دو رکن اساسی تیبن و عمل باشد تا گمراه نشویم.

وی از دولتمردان نظام اسلامی خواست تا همانطور که در مسائل اقتصادی توجه می شود؛ در مسائل فرهنگی و قرآنی نیز توجه ویژه صورت گیرد که این باعث می شود تا جامعه هویت الهی پیدا کنند و دین و امورات مردم اصلاح  و جامعه از انحرافات بیمه شود.

آخرین ویرایش در تاریخ جمعه, 19 آذر 1395 13:49

سایر خبرهای مرتبط