منو


بخش 230 به 63 کیلوولت پست 400 سرو اردکان برق‌دار شد

فروردين 07, 1396
پروژه توسعه بخش 230 به 63 کیلوولت پست 400 کیلوولت سرو اردکان به بهره‌برداری رسید.سه شنبه 8 فروردين 1396
 
Mar 28 2017
 برابر با 


پایداری شبکه برق با شستشوی تجهیزات پست‌ها و خطوط انتقال و فوق توزیع در یزد

 

اهميت پايداري و افزايش ضريب اطمينان شبكه‌ي برق، بستگی به عوامل مختلفی دارد که در هر فصل و هر منطقه جغرافیایی این عوامل می‌تواند متفاوت باشد ولی انجام اقدامات پيشگيرانه مي‌تواند نقش به سزايي در كاهش حوادث و خروج خودكار خطوط انتقال و فوق توزيع داشته باشد.

 

آلودگي‌های محیطی و گرد و خاک، یکی از عوامل اساسی است که در آستانه فصل بارندگی مي‌تواند عملكرد سيستم عايقي را تحت تأثير قرار داده و موجب اتصال كوتاه و تخليه الكتريكي ناخواسته شود و بر فرآيند برق رساني به مشتركين اثر نامطلوبي ايجاد كند و در نهايت بهره وري در سيستم‌هاي برق رساني و در بخش صنعت را كاهش دهد.

سيد عباس حسيني كارشناس مسئول نظارت بر تعميرات خطوط شرکت برق منطقه‌ای یزد، در ادامه گفتگوی خود با دفتر روابط عمومی این شرکت، در خصوص شستشوی تجهیزات پست‌ها، خطوط انتقال و فوق توزیع شبکه برق یزد افزود: برای کاهش عوارض ناشی از اين آلودگی ها لازم است تا با يک برنامه منظم و مستمر نسبت به شستشوی مقره‌های خطوط و تجهيزات پست‌های انتقال و فوق توزيع اقدام شود.

وی افزود: برنامه شستشوی مقره‌های خطوط و تجهيزات پست‌های انتقال و فوق توزيع توسط اکيپ مجهز واحد مقره شويی در يک بازه زمانی فشرده (حتی روزهای تعطيل) انجام می‌پذیرد.

 سيد عباس حسيني در پایان ابزار اميدواري کرد، با اتمام عمليات شستشوی خطوط و تجهيزات پست‌ها در مناطق آلوده قبل از شروع فصل بارندگی، بتوانیم سهم بسزايی در کاهش خاموشي‌ها و تداوم برق‌رسانی به مشترکين استان داشته باشیم.

آخرین ویرایش در تاریخ یکشنبه, 07 آذر 1395 12:04

پیوندها

سایر خبرهای مرتبط