منو


انجام بازرسی موجب حفظ سلامت اداری وصیانت از حقوق مردم می شود

تیر 04, 1396
بازرس ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری شرکت برق منطقه‌ای یزد در گفتگوی خبری خود، به تشریح وظایف و محدوده بررسی و رسیدگی به تخلفات مربوطه در این حوزه پرداخت.

رکورد پیک‌بار سال 95 استان یزد در ماه شهريور ثبت شد

رئیس گروه مدیريت مصرف شرکت برق منطقه‌ای یزد از رکورد پیک‌بار سال 95 استان در ماه شهريور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای یزد، رئیس گروه مدیریت مصرف این شرکت با اعلام این خبر افزود: مقدار پيك نياز مصرف استان در سال جاری 1232/5 مگاوات بوده که ساعت 20:04 شامگاه 16 شهریورماه ثبت‌شده است و اين نشان از اجراي موفق طرح‌های مديريت بار و پیک‌سايي در بازه زماني 15 خرداد تا 15 شهريور، با همكاري و تعامل با مشتركين و واحدهاي مرتبط بوده است.

فاطمه زارع با اشاره به برگزاری جلسات منسجم و ماهیانه كارگروه كاهش پیک‌بار شركت برق منطقه‌ای یزد، تصریح کرد: در اين جلسات روند رشد پیک‌بار استان و كشور، دما و پروفايل بار صنايع بررسی‌شده و نحوه اجراي برنامه­هاي مديريت مصرف شامل طرح ذخيره عملياتي، طرح تعطيلات و تعميرات، برنامه شناورسازی پيك (tou) و استفاده از مولدهاي صنايع برنامه‌ریزی و هماهنگ شد.

وی با بیان این‌که اجراي طرح ذخيره عملياتي صنايع، نتيجه تعامل با 4 صنعت بزرگ استان؛ با سهم بيش از 60 درصد بار شركت است، اظهار داشت: پتانسيل اجراي اين طرح 150 مگاوات پیش‌بینی شد و با مبادله تفاهم‌نامه با اين 4 مشترك در دو ماه تير و مرداد، حداكثر ميزان همكاري مشتركين به بيش از 145 مگاوات در روز 15 تیرماه رسيد.

رئیس گروه مدیریت مصرف شرکت برق منطقه‌ای یزد هدف از اجرای این طرح را كاهش پيك مياني روز در ساعت‌های 12 الي 16 دانست، كه با بيش از 175 ساعت همكاري و مدیریت 70 مگاوات در روز پیک شبکه سراسری (30 تیرماه) محقق شده است.

زارع همچنین در خصوص اجرای طرح تعطيلات و تعميرات گفت: مشتركين در طول اجراي اين طرح، برنامه‌هاي تعميراتي خود را در بازه زماني 15 خرداد تا 15 شهريور هماهنگ کرده که نتيجه اجراي اين طرح حداكثر 13 مگاوات پيك سايي بود.

وی همکاری صنایع در استفاده از مولدهاي اضطراري صنايع را خوب ارزیابی و اظهار کرد: در سال جاري نيز مولد 25 مگاواتي چادرملو با متوسط توليد روزانه 22 مگاوات، در ساعات اوج بار شبكه سراسري بيش از 50 ساعت همكاري داشته است.

رئیس گروه مدیریت مصرف شرکت برق منطقه‌ای یزد، اطلاع‌رسانی­ در مورد اعمال تعرفه اوج بار در دو ماه تير و مرداد، ارائه مشوق‌های مالی برای مشترکین همکار در زمینه مدیریت مصرف و اجراي راهكارهاي بهینه‌سازی ازجمله: اصلاح سيستم روشنايي، اصلاح در و پنجره‌های ساختمان پست‌های برق و اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مشترکین از ديگر برنامه­هاي مديريت مصرف برشمرد.

آخرین ویرایش در تاریخ دوشنبه, 24 آبان 1395 08:31

سایر خبرهای مرتبط