منو

تشکیل جلسه کمیته رزمایش و انرژی در شرکت برق منطقه‌ای یزد هم‌زمان با هفته پدافند غیرعامل

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای یزد، اولین جلسه کمیته رزمایش و انرژی ستاد نکوداشت هفته پدافند غیرعامل استان یزد با حضور اعضا و در سالن کنفرانس این شرکت برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، محمدحسن صباغزادگان رئیس کمیته رزمایش و انرژی، ضمن بیان احکام اعضای این کمیته، وضعیت زیرساخت‌های استان یزد را مناسب ارزیابی کرد و یکی از اهداف اصلی انجام رزمایش را آمادگی برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی به صنایع، تاسیسات و نیروی انسانی در مواقع حساس برشمرد.

وی ارتباط صنایع زیربنابی آب، برق، نفت و گاز را مانند حلقه‌های زنجیر به‌هم‌پیوسته توصیف کرد و خواستار برنامه‌ریزی دقیق برای انجام رزمایش شد.

مهندس صباغزادگان، طرح‌های تولید پراکنده DG را پشتیبان شبکه برق در مواقع حساس برشمرد و افزود: صنعت برق در 8 آبان ماه و هم‌زمان با آخرین روز هفته پدافند غیرعامل و رزمایش سراسری برای نقاط حساس کشور، رزمایش آمادگی اجرا خواهد نمود.

در ادامه حسین اسماعیلی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری یزد، به تشریح عملکرد بدافزارها و اثرات مخرب آن‌ها پرداخت و خواستار توجه جدی به سخت‌افزارهایی شد که با تکنولوژی بیگانه وارد صنایع‌ کشور شده‌اند.

وی به تحرکات عوامل بیگانه که قصد به‌زحمت انداختن کشور را دارند اشاره کرد و صنایع زیر بنایی کشور را از موارد جذاب برای آن‌ها برشمرد.

سپس منوچهر فلاح‌زاده مدیر شرکت گاز استان به جایگاه 70 درصدی گاز در سبد انرژی کشور اشاره کرد و پوشش مصرف گاز برای مردم استان را 94٪ بیان کرد و افزود: طراحی شبکه‌های گازرسانی در استان به‌گونه‌ای است که در صورت بروز مشکل امکان مانور برای تامین گاز مناطق مختلف استان وجود دارد. وی برنامه‌های رزمایش مربوطه را تشریح کرد.

در ادامه جلسه علیرضا حاجی‌حسنی دبیر کمیته پدافند غیرعامل شرکت برق منطقه‌ای، هدف برگزاری رزمایش را رسیدن به سطح بالایی از آمادگی در شرایط واقعی برشمرد و سناریونویسی دقیق، مدیریت مناسب و عارضه‌یابی دقیق را از عوامل موفقیت در رزمایش برشمرد.

سپس نمایندگان شرکت‌های ‌توزیع برق، آب منطقه‌ای، جهاد کشاورزی، شرکت شهرک‌های صنعتی به بیان برنامه‌های رزمایش سازمان خود پرداختند.

در انتهای جلسه، رئیس کمیته رزمایش و انرژی خواستار ارسال گزارش اجرایی رزمایش به ستاد نکوداشت شد.

 

آخرین ویرایش در تاریخ سه شنبه, 04 آبان 1395 14:49

سایر خبرهای مرتبط