منو


تجلیل شرکت برق منطقه‌ای یزد از صنایع همکار در پیک بار 95 / مصرف 30 درصد انرژی استان یزد توسط 26 مشترک بزرگ صنعتی

خرداد 02, 1396
همزمان با روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف در نشستی با حضور مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران شرکت برق منطقه‌ای یزد و نمایندگان صنایع بزرگ استان، از صنایع همکار در پیک‌بار…

برگزاری دوره آموزشی «شبیه‌ساز پست» با حضور بهره‌برداران پست‌های شرکت برق منطقه‌ای یزد

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای یزد، دوره آموزشی نرم‌افزار «شبیه‌ساز پست» برای مدیران، کارشناسان و بهره‌برداران پست‌های فوق توزیع و انتقال این شرکت برگزار شد.

در این دوره با استفاده از نرم‌افزار تخصصی به مدت ۴۰ ساعت برای 4 گروه طی 16 روز و با هدف بالا بردن دانش بهره‌برداران پست‌های فوق توزیع و انتقال و همچنین کاهش حوادث شبکه‌های انتقال آموزش داده شد.

دیاری مدرس این دوره در این نشست آموزشی در خصوص انجام مانورهای مختلف در شرایط بهره‌برداری عادی از پست‌های ۴۰۰ و ۲۳۰ و ۶۳ کیلوولت بر اساس دستورالعمل‌های بهره‌برداری، تجزیه‌وتحلیل مانورها، عملکرد رله‌های حفاظتی و ثبت داده آن در نرم‌افزار، مطالبی بیان کرد.

شایان‌ذکر است پیش از این نیز، دوره آموزشی مذکور به مدت ۴۰ ساعت طی ۴ روز در شرکت برق منطقه‌ای یزد برگزار شد. تفاوت در این است که این دوره درگذشته بدون کمک نرم‌افزار اجرا می‌شد ولی اکنون با استفاده از نرم‌افزار موجود به‌صورت عملی و کارگاهی به اجرا درآمد و با شبیه‌سازی یک شبکه الکتریکی شامل: پست‌های انتقال و فوق توزیع برق مانورهای فرضی انجام گرفت.

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 28 مهر 1395 14:16

سایر خبرهای مرتبط