منو


تجلیل شرکت برق منطقه‌ای یزد از صنایع همکار در پیک بار 95 / مصرف 30 درصد انرژی استان یزد توسط 26 مشترک بزرگ صنعتی

خرداد 02, 1396
همزمان با روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف در نشستی با حضور مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران شرکت برق منطقه‌ای یزد و نمایندگان صنایع بزرگ استان، از صنایع همکار در پیک‌بار…

بهره برداری از دو پروژه برق منطقه‌ای یزد در هفته دولت با اعتبار 67 میلیارد ریالی

 

هم‌زمان با هفته دولت و با حضور معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه‌ای استانداري و جمعی از مسئولان استان و شهرستان مهریز، پروژه افزایش ظرفیت «پست 63 به 20 كيلوولت مهریز» به بهره‌برداری رسید.

 

محمدحسن صباغزادگان مدیرعامل شرکت بر ق منطقه‌ای یزد در این مراسم، ضمن بیان وضعیت، عملکرد و دستاوردهای این شرکت از سال 60 تا کنون، اظهار داشت: با توجه به موقعیت جغرافیای استان یزد که از طریق پنج‌خط ۴۰۰ کیلوولت به استان‌های هم‌جوار متصل است؛ این استان به چهارراه تبادل انرژی در کشور و یکی از پایدارترین شبکه‌های برق کشور تبدیل‌شده است.

وی با اشاره به این‌که پست برق مهریز در سال 1362 با ظرفیت 30 مگاولت آمپر  خدمت‌رسانی خود را آغاز کرده است؛ گفت: با توجه مصرف برق و استقرار صنایع در این شهرستان، نیاز به تقویت و افزایش ظرفیت در سال 86 ظرفیت این پست به 60 مگاولت آمپر  افزایش یافت.

صباغزادگان ضمن بیان این‌که با بهره‌برداری از این پروژه، ظرفیت پست 63کیلوولت مهریز به 80 مگاولت آمپر  رسید که 33 درصد افزایش‌یافته است؛ افزود: این پروژه باهدف پاسخ‌گویی به رشد بار عمومي منطقه و افزایش قابلیت اطمینان شبکه برق شهرستان مهریز بااعتبار 45 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد تصریح کرد: با توجه به اوج مصرف برق در تابستان با برنامه‌ریزی صورت گرفته موفق شدیم از خردادماه دو دستگاه ترانس، با مجموع ظرفیت 80 مگاولت آمپر وارد شبکه کنیم که باعث شد مشکل برق این شهرستان حل شود و تا کنون تابستان بدون خاموشی را در این شهرستان شاهد باشیم.

این مقام مسئول در صنعت برق استان انرژی برق را غیرقابل ذخیره دانست و گفت: صنعت برق استان به‌طور مداوم و 24 ساعته در کل نقاط استان خدمات ارائه می‌دهد و تداوم و استمرار در تولید، انتقال و توزیع، صنعت برق استان یزد را به یکی از صنایع سرآمد در کشور تبدیل کرده است.

صباغزادگان یکی دیگر از پروژه‌های بزرگ صنعت برق استان را در هفته دولت، پروژه دوبی خط 230 کیلوولت چغارت در پست چادرملو اردکان برشمرد و گفت: این پروژه باهدف افزايش قابليت اطمينان شبكه انتقال و به‌منظور تامين برق پايدار منطقه با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

در پایان این مراسم از مجریان طرح حمیدرضا افتخاری و ابوالفضل انتظاری از شرکت برق منطقه‌ای یزد، که نقش اساسی در اجرای پروژه افزایش ظرفیت پست 63 به 20 کیلوولت مهریز داشته‌اند؛ با اهداء لوحی مکتوب تقدیر به عمل آمد.

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 10 شهریور 1395 12:55

سایر خبرهای مرتبط