منو


انجام بازرسی موجب حفظ سلامت اداری وصیانت از حقوق مردم می شود

تیر 04, 1396
بازرس ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری شرکت برق منطقه‌ای یزد در گفتگوی خبری خود، به تشریح وظایف و محدوده بررسی و رسیدگی به تخلفات مربوطه در این حوزه پرداخت.

پیک‌بار استان یزد به 1230 مگاوات رسيد

 

محمدحسن صباغزادگان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد، در جلسه کارگروه کاهش پیک‌بار ضمن تقدیر از اقدامات پیک‌سایی انجام‌شده، تجربیات حاصل از این فعالیت‌ها را ارزنده ارزیابی کرد.

 به گزارش روابط عمومی برق منطقه‌ای یزد مهندس صباغزادگان با اشاره به این‌که طبق اعلام وزارت نیرو، يزد جزء استان‌هایی با کمترین میزان خاموشی در کشور است؛ افزود: با توجه به صنعتي بودن استان و تاثير بار صنايع در وقوع پيك، قطعا عبور از پیک‌بار تابستان 95 بدون خاموشی، با تعامل و همکاری صاحبان صنایع و همکاران ما در صنعت برق استان به دست می‌آید.

وی همچنین خواستار پيگيري اجراي طرح‌های مديريت مصرف در روزهای باقي‌مانده تابستان و بررسي اثرات اجراي طرح‌های مديريت مصرف شد و اظهار امیدواری کرد تا از نتايج اجراي طرح‌ها براي برنامه‌ريزي بهتر در سال‌های آينده استفاده شود.

در ابتدای این جلسه نیز فاطمه زارع کارشناس‌مسئول مدیریت‌مصرف این شرکت با ارائه گزارش روند رشد بار استان و كشور در سال‌های اخير و مقايسه پيك استان از ابتداي سال 95، اقدامات انجام‌شده در راستای کاهش پیک شامل طرح ذخيره عملياتي، طرح تعطيلات و تعميرات و استفاده از مولد اضطراري صنايع را تشريح کرد.

وی با بیان این‌که پیک‌بار كشور در روز 30 تیرماه به 52 هزار و 692 مگاوات رسيد كه نسبت به سال گذشته 5% رشد داشته است؛ اظهار داشت: با روند افزايش دما، پیک‌بار استان در سال 95 تاکنون 1230 مگاوات بوده است که روز پنجشنبه 7 مرداد ساعت 13:13 دقیقه رخ‌داده و نسبت به پیک‌بار 1158 مگاواتي سال گذشته، 6/2 درصد رشد داشته است.

زارع افزايش دما و هم‌زمانی بار صنايع بزرگ استان را در وقوع پيك مؤثر دانست و بيان کرد: امسال براي اولين بار پيك در روز پنجشنبه رخ‌داده است و اين نشان از همكاري خوب صنايع در روزهای كاري در اجراي طرح‌های مديريت مصرف بوده است.

در ادامه این جلسه محمدرضا دهقان‌بنادکی رئیس اداره دیسپاچینگ و کنترل شبکه شرکت برق منطقه‌ای یزد گزارشی از وضعیت همكاري مشتركين در طرح‌های ذخيره عملياتي بیان کرد و گفت: با تعامل و هماهنگي با مشتركين طرف قرارداد پيك‌سايي، بیشترین مقدار پیک‌سایی انجام‌شده تاکنون 157 مگاوات بوده است که با هماهنگي با 4 صنعت بزرگ استان در روز سوم مرداد رخ‌داده است و همچنين مشتركان در روز پيك شبكه سراسري کشور، 82 مگاوات پيك‌سايي داشته‌اند.

همچنین در این جلسه مجید دهقان مدیر دفتر روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای یزد اقدامات‌ انجام‌شده‌ برای ‌فرهنگ‌سازی در راستای مدیریت مصرف را تشریح کرد و افزود: گزارش‌های خبری و زیرنویس‌های مصرف بهینه از طریق شبکه تابان در زمان‌های مختلف پخش‌شده است و برای تبلیغات محیطی هدفمند، نوشته‌هایی که حاوی توصیه به مصرف بهینه در ساعت‌های اوج بار بوده در محل استقرار مشترکان نصب‌شده است.

آخرین ویرایش در تاریخ شنبه, 30 مرداد 1395 11:25

سایر خبرهای مرتبط