منو


بخش 230 به 63 کیلوولت پست 400 سرو اردکان برق‌دار شد

فروردين 07, 1396
پروژه توسعه بخش 230 به 63 کیلوولت پست 400 کیلوولت سرو اردکان به بهره‌برداری رسید.سه شنبه 8 فروردين 1396
 
Mar 28 2017
 برابر با 


کارشناسان برق منطقه‌ای یزد با «کاربردهای GIS در صنعت برق» آشنا شدند

دوره آموزشی با عنوان «کاربردهای GIS در صنعت برق» به مدت 4 روز در مرکز آموزشی قنات تفت برای کارشناسان فنی این شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای یزد، نادر خانی کارشناس‌ مسئول GIS و برآورد بار این شرکت با اعلام این خبر افزود: با توجه به سیاست‌های شرکت توانیر در خصوص لزوم فراگیری و به‌کارگیری مبحث GIS در فرآیندهای شرکت، برگزاری این دوره‌ها کمک زیادی برای آشنایی و نحوه به‌کارگیری این سیستم در بین کارشناسان می‌کند.

وی ادامه داد: این دوره در قالب تئوری و عملی و در ادامه دوره‌های آموزشی مقدماتی GIS و بر اساس دستورالعمل و سرفصل‌های ابلاغی از وزارت نیرو برگزار شد.

خانی همچنین بیان کرد: تدریس این دوره توسط دکتر حیدری از دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی و از اساتید توانمند در این زمینه انجام گرفت و کارشناسانی از معاونت‌های برنامه‌ریزی، طرح و توسعه و بهره‌برداری در این دوره 4 روزه شرکت کردند.

آگاهی بخشی و آموزش در خصوص سیستم‌های: مختصات و تصاویر، سنجش‌از دور و تصویربرداری ماهواره‌ای، مباحث GPS(سیستم مختصات جهانی) و کار عملی با دستگاه GPS و تعیین موقعیت نقاط، آشنایی با کاربردهای GIS در صنعت برق (ازجمله پاسخگویی به استعلام حریم)، مکان‌یابی پست‌های انتقال و فوق توزیع و مسیریابی خطوط انتقال، ازجمله مباحث مطرح شده در این دوره آموزشی بود.

آخرین ویرایش در تاریخ دوشنبه, 25 مرداد 1395 13:46

پیوندها

سایر خبرهای مرتبط