منو

کارشناسان برق منطقه‌ای یزد با «کاربردهای GIS در صنعت برق» آشنا شدند

دوره آموزشی با عنوان «کاربردهای GIS در صنعت برق» به مدت 4 روز در مرکز آموزشی قنات تفت برای کارشناسان فنی این شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای یزد، نادر خانی کارشناس‌ مسئول GIS و برآورد بار این شرکت با اعلام این خبر افزود: با توجه به سیاست‌های شرکت توانیر در خصوص لزوم فراگیری و به‌کارگیری مبحث GIS در فرآیندهای شرکت، برگزاری این دوره‌ها کمک زیادی برای آشنایی و نحوه به‌کارگیری این سیستم در بین کارشناسان می‌کند.

وی ادامه داد: این دوره در قالب تئوری و عملی و در ادامه دوره‌های آموزشی مقدماتی GIS و بر اساس دستورالعمل و سرفصل‌های ابلاغی از وزارت نیرو برگزار شد.

خانی همچنین بیان کرد: تدریس این دوره توسط دکتر حیدری از دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی و از اساتید توانمند در این زمینه انجام گرفت و کارشناسانی از معاونت‌های برنامه‌ریزی، طرح و توسعه و بهره‌برداری در این دوره 4 روزه شرکت کردند.

آگاهی بخشی و آموزش در خصوص سیستم‌های: مختصات و تصاویر، سنجش‌از دور و تصویربرداری ماهواره‌ای، مباحث GPS(سیستم مختصات جهانی) و کار عملی با دستگاه GPS و تعیین موقعیت نقاط، آشنایی با کاربردهای GIS در صنعت برق (ازجمله پاسخگویی به استعلام حریم)، مکان‌یابی پست‌های انتقال و فوق توزیع و مسیریابی خطوط انتقال، ازجمله مباحث مطرح شده در این دوره آموزشی بود.

آخرین ویرایش در تاریخ دوشنبه, 25 مرداد 1395 13:46

سایر خبرهای مرتبط