منو


اولین گلگشت خانوادگي در بهار 96 برای خانواده شركت برق منطقه‌ای يزد برگزار شد

ارديبهشت 03, 1396
اولین اردوی فرهنگی- تفریحی- خانوادگي سال 96 در آخرین روزهای فروردین‌ماه برای کارکنان شركت برق منطقه‌ای يزد در شهرستان تفت برگزار شد.چهارشنبه 6 ارديبهشت 1396
 
Apr 26 2017
 برابر با 


گفتگو مديران صنعت آب و برق استان یزد با نمايندگان مردم این استان در مجلس یازدهم

 

مديران عامل صنعت آب و برق استان یزد برای بررسی مسائل آب و برق این استان در چهارمین روز از مردادماه 95 در محل پارك علم و فناوري يزد با چهار نماينده مردم استان در مجلس یازدهم شوراي اسلامي ديدار و گفتگو كردند.

به گزارش دفتر روابط عمومي شركت برق منطقه‌اي يزد، در ابتدای این نشست، محمدرضا تابش رئيس مجمع نمايندگان استان، هدف از اين جلسه را، تعامل سازنده نمايندگان با مديران دستگاه‌هاي اجرايي و نظارتي و مساعدت و تسریع در رفع مشکلات موجود در سطح استان و به‌ويژه پرداختن به مساله آب و برق عنوان كرد.

در ادامه محمدحسن صباغزادگان مديرعامل شركت برق منطقه‌اي يزد، ضمن بيان وضعيت نيروگاه‌هاي استان، آخرين وضعيت قدرت نصب شده نيروگاهي را 2450 مگاوات بيان كرد و با اشاره به وضعيت نيروگاه‌هاي توليد پراكنده‌ی در حال ساخت، استقبال بخش خصوصي در توليد برق را مناسب ارزيابي كرد و مقدار 1443 مگاوات قدرت تولیدی برق را مربوط به نيروگاه‌هاي بخش خصوصي عنوان کرد.

مديرعامل شركت برق منطقه‌اي يزد، پرداخت مطالبات نيروگاه‌هاي بخش خصوصي را یکی از معضلات موجود در صنعت برق استان بیان کرد و از نمايندگان حاضر درخواست کرد تا با حمايت‌هاي لازم از بخش خصوصي، راه را برای سرمایه گذاری، توسعه و پیشرف در استان بیشتر باز کنند.

اين مقام مسئول در صنعت برق، ضمن تشریح شرايط فعلي و اهداف مركز پژوهش‌هاي خورشيدي يزد -كه در اسفند ماه سال گذشته راه‌اندازي شده است- در خصوص نيروگاه‌هاي خورشيدي كه مجوز آن صادر شده است افزود: مقدار 660 مگاوات مجوز نيروگاه خورشيدي براي بخش خصوصي صادر شده كه طبق برنامه قرار است اولين نيروگاه به قدرت 10 مگاوات تا یک‌سال آینده به بهره‌برداري برسد.

وی در رابطه با پروژه‌هاي پست 400 به 63 کیلوولت شهيد سامعي، پست 230 به 132 کیلوولت ابركوه، پست 132 به 20 کیلوولت دهشير، خط 132 کیلوولت ابركوه–دهشير که در حال احداث هستند و نقش بسزائی در برق‌رساني به مناطق مختلف استان دارد توضیحاتی ارایه کرد و تامین نقدينگي براي تكميل این پروژه‌ها را ضروری خواند.

در ادامه اين ديدار، محمدرضا صحتی مديرعامل شركت توزيع برق استان نيز به تشريح وضعيت شبكه‌هاي توزيع پرداخت و سپس مديران صنعت آب نيز مسائل و مشكلات مربوط به آب استان را تشريح نمودند.

در پایان جلسه پس از ارائه گزارش‌هاي مديران عامل صنعت آب و برق استان، نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي حمايت خود را براي رفع مشكلات استان از جمله: تامين آب استان، رفع مشكل وصول مطالبات نيروگاه‌هاي بخش خصوصي و تامين نقدينگي در برخي از پروژه‌هاي مهم استان تاكيد كردند.

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 06 مرداد 1395 16:22

پیوندها

سایر خبرهای مرتبط