منو


تجلیل شرکت برق منطقه‌ای یزد از صنایع همکار در پیک بار 95 / مصرف 30 درصد انرژی استان یزد توسط 26 مشترک بزرگ صنعتی

خرداد 02, 1396
همزمان با روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف در نشستی با حضور مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران شرکت برق منطقه‌ای یزد و نمایندگان صنایع بزرگ استان، از صنایع همکار در پیک‌بار…

آمادگي شركت برق منطقه اي يزد براي عبور از پيك بار تابستان 95 با همكاري مشتركين بزرگ استان

 

 

كارشناس مسئول مدیریت مصرف شركت برق منطقه‌اي يزد درگفتگو با دفتر روابط‌عمومی، از آمادگي كامل شرکت براي اجراي طرح‌هاي پيك‌سايي خبر داد و اقدامات و برنامه‌های شركت برق منطقه‌اي يزد، به منظور تامين برق مطمئن و پايدار و پيشگيري از وقوع احتمالي خاموشي براي عبور از پیک بار تابستان 95 را تشريح كرد.

مهندس فاطمه زارع در این خصوص اظهار داشت: در روزهاي اخير با افزايش دما و رشد مصرف برق و عبور پيك كشور از مرز 52 هزار مگاوات، پيك بار استان يزد با افزايش 5/6 درصد نسبت به سال گذشته به 1222 مگاوات رسيد. به منظور عبور از بحران پيك بار تابستان و كنترل آن اقدامات گسترده‌ای انجام شده است که می‌توان به هماهنگي و اجراي طرح‌هاي تعطيلات و تعميرات صنايع با حضور 8 صنعت بزرگ استان در بازه زماني 15 خرداد تا 15 شهريور با پتانسيل همكاري حدود 100 مگاوات، اجراي طرح ذخيره عملياتي صنايع با پتاسيل پيك‌سايي بيش از 80مگاوات و برنامه‌ريزي و هماهنگي استفاده از مولدهاي اضطراري صنايع در ايام پيك اشاره نمود، كه با هماهنگی دیسپاچینگ و همکاری مشتركين، تاكنون در ساعت‌هاي اوج پيك‌ بار شبكه سراسري بيش از 100 مگاوات پیک‌سایی انجام شده است.

وي در ادامه افزود: بر اساس اعلام مديريت شبكه و با توجه به تداوم گرما پيش‌بيني مي‌شود پيك بار كشور به 53هزار مگاوات و پيك نياز مصرف استان يزد نيز به بيش از 1315 مگاوات برسد. بنابراين براي پايداري و تامين برقی پایدار و مطمئن برای مشتركين، نیاز است نسبت به موضوع مديريت مصرف توجه بیشتری شود و برنامه‌هاي مديريت و كنترل بار در ساعت‌هاي 12 تا 17 روز و 20 تا 23 شب از سوي مشتركين مد نظر قرار گیرد.

وي در پايان درباره‌ی اهرم‌های تشویقی و ترغیبی مشترکین صنعتي نیز گفت: با مشارکت مشترکان بخش صنعتي استان در برنامه‌های پیک‌سایی برق مطابق دستورالعمل‌های مربوطه و میزان همکاری، به آنها تخفیف تعلق گرفته و در  قبوض برق آنها اعمال خواهد شد.

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 06 مرداد 1395 12:47

سایر خبرهای مرتبط