منو


اولین گلگشت خانوادگي در بهار 96 برای خانواده شركت برق منطقه‌ای يزد برگزار شد

ارديبهشت 03, 1396
اولین اردوی فرهنگی- تفریحی- خانوادگي سال 96 در آخرین روزهای فروردین‌ماه برای کارکنان شركت برق منطقه‌ای يزد در شهرستان تفت برگزار شد.

بهره برداری از مولد مقیاس کوچک 10 مگاواتی کوثر

دومین نیروگاه تولید پراکنده در منطقه شهرک صنعتی یزد، توسط شرکت مجتمع نیروگاهی کوثر میبد به‌منظور اتصال به پست فوق توزیع شهرک صنعتی این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

حسین زارعی مجري طرح تولید پراکنده‌ی شرکت برق منطقه‌ای یزد با اعلام این خبر افزود: شرکت مذکور دارای قرارداد خرید تضمینی برق با ظرفیت نامی 10/4 مگاوات است که در مرحله نخست 2 مگاوات از آن به بهره‌برداری رسیده و مابقی نیز طبق برنامه زمان‌بندی راه‌اندازی خواهد شد.

زارعی بابیان این‌که با راه‌اندازی این واحد مجموع ظرفیت تولید پراکنده متصل به پست فوق‌توزیع شهرک صنعتی یزد به 10 مگاوات رسیده است؛ گفت: این امر موجب افزایش قابلیت اطمینان و کاهش تلفات شبکه می‌شود و همچنین با توجه به روند روبه رشد بار مصرفی شهرک صنعتی، هزینه‌های سرمایه‌گذاری به‌منظور توسعه پست را به تعویق می‌اندازد.

مجري طرح تولید پراکنده‌ی شرکت برق منطقه‌ای یزد با اشاره به این‌که در حال حاضر 167 مگاوات قرارداد خرید تضمینی برق مولدهای مقیاس کوچک بسته شده است؛ خاطرنشان کرد: بالغ‌بر 70 مگاوات از آن تاکنون به بهره‌برداری رسیده و پیش‌بینی می‌گردد تا پایان سال جاری 30 مگاوات دیگر نیز راه‌اندازی شود.

شایان‌ذکر است نیروگاه تولید پراکنده (مقیاس کوچک) مجموعه‌ای از دستگاه‌های تولید برق است که با تولید برق و حرارت به‌صورت هم‌زمان، امکان اتصال به شبکه توزیع برق را دارد و ظرفیت تولید آن در محل اتصال به شبکه کمتر از ۲۵ مگاوات است.

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 06 مرداد 1395 11:44

پیوندها

سایر خبرهای مرتبط