منو


تجلیل شرکت برق منطقه‌ای یزد از صنایع همکار در پیک بار 95 / مصرف 30 درصد انرژی استان یزد توسط 26 مشترک بزرگ صنعتی

خرداد 02, 1396
همزمان با روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف در نشستی با حضور مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران شرکت برق منطقه‌ای یزد و نمایندگان صنایع بزرگ استان، از صنایع همکار در پیک‌بار…

فناوری رایانش ابری بومی‌سازی شد

کد مطلب: 39848

نسخه چاپي ارسال به دوستان http://fna.ir/A8XI0F کپی آدرس مورد نظر کپی شد معاونت توسعه سازمان فناوری اطلاعات:

 

شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۲

 

ایتنا- معاون توسعه شبکه ملی اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات از پیاده‌سازی رایانش ابری و بومی‌سازی این فناوری خبر داد.

فناوری رایانش ابری بومی‌سازی شد

علی اصغر انصاری معاون توسعه شبکه ملی اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران در رونمایی از پیاده‌سازی رایانش ابری در حوزه saas و Daas و paas برای اولین‌بار در کشور، اظهار داشت: این سرویس در حوزه رایانش ابری یکی از دستاوردهای بومی در راستای خود‌کفایی صنعتی و اقتصاد مقاومتی است که توسط متخصصان داخلی بومی‌سازی شده است.

به گزارش ایتنا از فارس، انصاری با اشاره به اینکه بومی‌سازی این فناوری در صنعت IT، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها و استفاده بهینه از منابع می‌شود، اضافه کرد: همچنین فناوری رایانش ابری، محدودیت‌های دسترسی به نرم‌افزارهای مورد نیاز افراد و سازمان‌ها را حذف کرده است.

وی خاطر نشان کرد: این اقدام دستاورد خوبی در حوزه فناوری اطلاعات است و می‌توان گفت که دانش رایانش ابری در کشور بومی‌سازی شده است.

همچنین در این مراسم غلامحسین پور مدیر پروژه بومی‌سازی رایانش ابری فاوامجد درباره این فناوری، تصریح کرد: دانش رایانش ابری از کشورهای پیشرفته آغاز شد و روز به روز گسترش می‌یابد که خوشبختانه امروز این فناوری در کشور بومی‌سازی شده و نرم‌افزارهای مورد نیاز مهندسین طراحی و روی سایت http://www.micloud.ir در دسترس قرار گرفته است.

وی با اشاره به مزایای بومی‌سازی این فناوری، افزود: استفاده از رایانش ابری، متقاضی را از سرمایه‌گذاری سنگین برای خرید نرم‌افزار و سخت‌افزار بی‌نیاز می‌کند.

Read more http://itna.ir/fa/doc/news/39848/%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D8%A7%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D9%85%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C

آخرین ویرایش در تاریخ شنبه, 28 آذر 1394 12:42

سایر خبرهای مرتبط