منو


انجام بازرسی موجب حفظ سلامت اداری وصیانت از حقوق مردم می شود

تیر 04, 1396
بازرس ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری شرکت برق منطقه‌ای یزد در گفتگوی خبری خود، به تشریح وظایف و محدوده بررسی و رسیدگی به تخلفات مربوطه در این حوزه پرداخت.

نسخه‌های قدیمی نرم‌افزار OpenSSL بازنشسته شدند

کد مطلب: 39653

نسخه‌های قدیمی نرم‌افزار OpenSSL بازنشسته شدند

 

يکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۶

 

ایتنا - بنیاد توسعه سیستم رمزنگاری OpenSLL اعلام کرد نسخه 1.0.1 این نرم‌افزار را هم تا 31 دسامبر 2016 پشتیبانی می‌کند.

نسخه‌های قدیمی نرم‌افزار OpenSSL بازنشسته شدند

بنیاد نرم‌افزاری OpenSSL وصله‌های امنیتی جدید خود را برای کتابخانه رمزنگاری متن‌باز خود عرضه کرد و با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد این آخرین به‌روزرسانی برای دو نسخه قدیمی این سیستم محسوب می‌شود.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از پی‌سی‌ورلد، این اتفاق می‌تواند ابزارهای سازمانی را با مشکل مواجه کند. با اجرای تصمیم مذکور، آن دسته از ابزارهای سازمانی که مبتنی بر نسخه‌های ۰.۹.۸ و ۱.۰.۰ سیستم OpenSSL و همچنین نسخه‌های قدیمی‌تر آن ساخته شده‌اند، از این پس هیچ وصله امنیتی را دریافت نمی‌کنند.

دو نسخه OpenSSL ۱.۰.۰t و ۰.۹.۸zh این هفته وصله‌های امنیتی خود را دریافت کردند و شرکت توسعه‌دهنده این نرم‌افزار اعلام کرد که برای آخرین بار دو نسخه مذکور را به‌روز کرده است. زیرا از مدت‌ها قبل اعلام کرده بود پشتیبانی از این نسخه‌ها در تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۵ به پایان می‌رسد و سازمان‌ها می‌بایست استراتژی خود را برای حفاظت از اسناد خود تغییر دهند.

هر دو نسخه OpenSSL ۱.۰.۰t و ۰.۹.۸zh در به‌روزرسانی جدید برخی حفره‌های امنیتی موجود و نقاط آسیب‌پذیر در سیستم X۵۰۹_ATTRIBUTE را از بین بردند.

نسخه‌های قدیمی نرم‌افزار OpenSSL بازنشسته شدند  

نسخه ۰.۹.۸zh همچنین مشکل مربوط به سیستم شناسایی PSK را که پیش‌تر برای نسخه‌های ۱.۰.۰، ۱.۰.۱ و ۱.۰.۲ برطرف شده بود، از میان برداشت.

بنیاد توسعه سیستم رمزنگاری OpenSLL اعلام کرد تا تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۶ از نسخه ۱.۰.۱ این نرم‌افزار پشتیبانی می‌کند و نسخه ۱.۰.۲ نیز تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ مورد پشتیبانی قرار می‌گیرد.
 

Read more http://itna.ir/vdcfmvdm.w6d1tagiiw.html

آخرین ویرایش در تاریخ یکشنبه, 22 آذر 1394 13:18

سایر خبرهای مرتبط