منو


انجام بازرسی موجب حفظ سلامت اداری وصیانت از حقوق مردم می شود

تیر 04, 1396
بازرس ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری شرکت برق منطقه‌ای یزد در گفتگوی خبری خود، به تشریح وظایف و محدوده بررسی و رسیدگی به تخلفات مربوطه در این حوزه پرداخت.

2016 سال حملات سایبری به محصولات اپل

کد مطلب: 39745

2016 سال حملات سایبری به محصولات اپل

 

يکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۳

 

ایتنا- رشد ناگهانی حملات سایبری به محصولات اپل در هجده ماه اخیر نگران کننده است.

2016 سال حملات سایبری به محصولات اپل

شرکت امنیتی سمانتک پیش‌بینی کرد حملات سایبری به تولیدات شرکت اپل در سال ۲۰۱۶ افزایش خواهد یافت.

به گزارش ایتنا از فارس، بررسی‌های این مؤسسه از افزایش شدید حملات بدافزاری به سیستم‌عامل‌های مک و iOS در یک سال اخیر خبر می‌دهد.

حملات مذکور در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۴ رشد قابل توجهی داشت و از ژانویه سال ۲۰۱۵ به شدت اوج گرفته و در حوالی ماه مارس شاهد رکوردشکنی آن بودیم.

در مجموع میزان حملات بدافزاری به سیستم‌عامل iOS در سال ۲۰۱۵ دو برابر شده و تعداد رایانه‌های مک آلوده شده در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال ۲۰۱۴ هفت برابر گردیده است.

البته میزان این حملات هنوز در مقایسه با حملات انجام شده به گوشی‌های اندرویدی و همین طور سیستم‌عامل ویندوز چندان بالا نیست، اما رشد ناگهانی آن به خصوص در ۱۸ ماه اخیر نگران کننده است.

علاوه بر افزایش استفاده از تولیدات اپل و به خصوص گوشی‌های آیفون، یکی دیگر از عوامل رشد جذابیت محصولات این شرکت، گسترش استفاده از خدمات پرداخت همراه اپل‌پی است که انگیزه‌های مالی هکرها و کلاهبرداران برای نفوذ به آیفون و رایانه‌های مک را افزایش داده است.

Read more http://itna.ir/vdchmqnx.23nwkdftt2.html

آخرین ویرایش در تاریخ یکشنبه, 22 آذر 1394 12:43

سایر خبرهای مرتبط