منو


انجام بازرسی موجب حفظ سلامت اداری وصیانت از حقوق مردم می شود

تیر 04, 1396
بازرس ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری شرکت برق منطقه‌ای یزد در گفتگوی خبری خود، به تشریح وظایف و محدوده بررسی و رسیدگی به تخلفات مربوطه در این حوزه پرداخت.

پایان پروژه شنود تلفن‌های همراه توسط دولت آمریکا

داخلی پایان پروژه شنود تلفن‌های همراه توسط دولت آمریکا امنيت پایان پروژه شنود تلفن‌های همراه توسط دولت آمریکا خبر

کد مطلب: 39533

پایان پروژه شنود تلفن‌های همراه توسط دولت آمریکا

 

سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۷

 

ایتنا- بر اساس اطلاعات منتشر شده در اینترنت به نظر می‌رسد که همین امشب، پروژه شنود تلفن‌های همراه توسط سازمان امنیت ملی آمریکا به پایان خواهد رسید.

پایان پروژه شنود تلفن‌های همراه توسط دولت آمریکا

بر اساس اطلاعات منتشر شده در اینترنت به نظر می‌رسد که بزودی پروژه شنود تلفن‌های همراه توسط سازمان امنیت ملی آمریکا به پایان خواهد رسید.

به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبر تحلیلی engadget، درگیری‌های بین رسانه‌ها و عموم مردم جهان و سازمان امنیت ملی آمریکا سرانجام در حال به پایان رسیدن است و بر اساس قول و قرارهای ارائه شده توسط این سازمان قرار است تا فرایند شنود اطلاعات تلفن‌های همراه، امشب به پایان برسد.

بر اساس اعلام سازمان امنیت ملی آمریکا، تاریخ اتمام پروژه شنود اطلاعات تلفن‌های همراه، روز ۲۹ نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی تعیین‌شده بود که پس از مدت‌ها انتظار سرانجام این روز فرارسیده است.

البته نباید از این موضوع به نحوی خوشحال بود که این سازمان را شکل یک فرشته بدون چشم‌داشت در آن تصور کرد. پروژه این سازمان تنها شامل مواردی خاص خواهد بود و برای نمونه مواردی مانند PRISM همچنان به‌عنوان گزینه‌های شنود توسط این سازمان حاضر خواهند بود.

 پایان پروژه شنود تلفن‌های همراه توسط دولت آمریکا

شایان‌ ذکر است که PRISM یک ساختار شنود اطلاعات اینترنتی است و دقیقا مشابه با شنود تلفن‌های همراه هوشمند می‌تواند حریم شخصی کاربران را به خطر بیندازد.

با این‌ وجود می‌توان این اقدام را نخستین گام درراه پاک‌سازی حریم شخصی از حضور دولت‌ها دانست و می‌توان انتظار داشت که در صورت ادامه فشار، دولت آمریکا به‌تدریج از سایر موارد نیز دست بکشد و یا حداقل این اقدام‌ها را به‌صورت مخفیانه و غیرقانونی دنبال کند.
 

Read more http://itna.ir/vdcc1pq1.2bqo18laa2.html

آخرین ویرایش در تاریخ سه شنبه, 10 آذر 1394 12:27

سایر خبرهای مرتبط