منو


انجام بازرسی موجب حفظ سلامت اداری وصیانت از حقوق مردم می شود

تیر 04, 1396
بازرس ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری شرکت برق منطقه‌ای یزد در گفتگوی خبری خود، به تشریح وظایف و محدوده بررسی و رسیدگی به تخلفات مربوطه در این حوزه پرداخت.

نفوذ هکرهای روس با روشی عجیب به اطلاعات مقامات غربی

داخلی نفوذ هکرهای روس با روشی عجیب به اطلاعات مقامات غربی امنيت نفوذ هکرهای روس با روشی عجیب به اطلاعات مقامات غربی خبر

کد مطلب: 39454

موسسه امنیتی فایرآی خبر داد

نفوذ هکرهای روس با روشی عجیب به اطلاعات مقامات غربی

 

سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۱

 

ایتنا- رسانه‌های غربی از آلوده شدن بیش از 100 سایت مشهور به سوپرکوکی‌های خاصی خبر دادند که گویا توسط هکرهای روس طراحی شده‌اند.

نفوذ هکرهای روس با روشی عجیب به اطلاعات مقامات غربی

به گزارش ایتنا از فارس به نقل از وی تری، موسسه امنیتی فایرآی که اولین بار از این موضوع خبر داده مدعی است هدف از این کار بررسی داده های مربوط به نحوه استفاده کارمندان دولت از وب بوده است.

در گزارش فایرآی در این زمینه ادعا شده هکرهای وابسته به دولت روسیه در این کار نقش داشته اند و نرم افزاری برای ردگیری دائم فعالیت کارمندان دولت در وب در قالب سوپرکوکی‌های مختلف طراحی کرده اند که بعد از نصب بر روی رایانه فرد قربانی تمامی فعالیت های او در زمینه استفاده از مرورگرهای اینترنتی را ثبت و ردگیری می کرده است.

این ابزار جاسوسی قادر به شناسایی نرم افزارهای ضعیف و آسیب پذیر از نظر امنیتی نیز هست. سوپرکوکی جاسوس که Witchcoven نام دارد بعد از آلوده کردن وب سایت های مختلف کاربران را به وب سایت های ثالث هدایت و بی سروصدا کدهای مخرب را بر روی رایانه‌های افراد نصب می‌کند.

کوکی های اینترنتی معمولا توسط وب سایت ها برای بازاریابی و شناسایی عادات کاربری افراد مورد استفاده قرار می گیرند ولی در سال های اخیر استفاده های نامشروع از آنها افزایش یافته است. فایرآی هدف این حملات را مدیران اجرایی، دیپلمات ها، مقامات دولتی، نظامیان و .. در آمریکا و اروپا اعلام کرده است.

Read more http://itna.ir/vdceee8x.jh8oni9bbj.html

آخرین ویرایش در تاریخ سه شنبه, 03 آذر 1394 14:01

سایر خبرهای مرتبط