منو


انجام بازرسی موجب حفظ سلامت اداری وصیانت از حقوق مردم می شود

تیر 04, 1396
بازرس ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری شرکت برق منطقه‌ای یزد در گفتگوی خبری خود، به تشریح وظایف و محدوده بررسی و رسیدگی به تخلفات مربوطه در این حوزه پرداخت.

جدال غول‌های فناوری و دولت‌ها در زمینهٔ امنیت

داخلی جدال غول‌های فناوری و دولت‌ها در زمینهٔ امنیت امنيت جدال غول‌های فناوری و دولت‌ها در زمینهٔ امنیت خبر

کد مطلب: 39445

جدال غول‌های فناوری و دولت‌ها در زمینهٔ امنیت

 

سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۶

 

ایتنا- پس از اعلان رسمی مقاومت در برابر درخواست‌های دولت‌ها مبنی بر ایجاد درهای دسترسی پشتی به اطلاعات دستگاه‌های همراه، درگیری مابین غول‌های فناوری و دولت‌ها بالاگرفته است.

جدال غول‌های فناوری و دولت‌ها در زمینهٔ امنیت

پس از اعلان رسمی مقاومت در برابر درخواست‌های دولت‌ها مبنی بر ایجاد درهای دسترسی پشتی به اطلاعات دستگاه‌های همراه، درگیری مابین غول‌های فناوری و دولت‌ها بالاگرفته است.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبر تحلیلی engadget، در پی حملات پاریس که بازتاب رسانه‌ای بسیار بالایی را به همراه داشت، بار دیگر دولت‌ها از شرکت‌ها درخواست کرده‌اند که ساختار رمزنگاری دستگاه‌های همراه خود را تغییر بدهند.

دولت‌هایی مانند دولت بریتانیا از شرکت‌های فناوری درخواست کرده‌اند که با کاهش میزان اثربخشی رمزنگاری به این دولت‌ها کمک کنند تا بتوانند تروریست‌ها را ردیابی و با آنها مبارزه کنند.

با این وجود در بیانیه مشترکی که چندی پیش مابین مسئولان شرکت‌های بزرگ فناوری مانند اپل و مایکروسافت و گوگل بر سر آن توافق شده است، هیچ‌کدام از این شرکت‌ها حاضر به ایجاد درهای پشتی برای دولت‌ها و ضعیف کردن ساختار رمزنگاری در دستگاه‌ها و نرم‌افزارهای خود نیستند.

برای نمونه دین گارفیلد به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی مرکز مشاوره صنایع فناوری اطلاعات دراین‌باره می‌گوید: «بله ایجاد درهای دسترسی ممکن است موجب شناسایی احتمالی تروریست‌ها شود ولی در عین حال اطلاعات میلیون‌ها نفر کاربر پاک را در معرض افشا قرار خواهد داد.»

جدال غول‌های فناوری و دولت‌ها در زمینهٔ امنیت

شایان‌ذکر است که این مرکز مشاوره یکی از مراکز بسیار مهم در تعیین خط‌ مشی برای شرکت‌هایی بزرگی مانند فیس‌بوک، توئیتر و غیره است.

به‌این‌ترتیب به نظر می‌رسد که به‌زودی شاهد موج جدید درگیری بین دولت‌ها و شرکت‌های بزرگ باشیم و یک جنجال رسانه‌ای بزرگ درراه خواهد بود.
 

Read more http://itna.ir/vdcene8x.jh8oei9bbj.html

آخرین ویرایش در تاریخ سه شنبه, 03 آذر 1394 14:36

سایر خبرهای مرتبط