منو

سهم ایران از بازار فنآوری اطلاعات جهانی 35 میلیارد یورو است

کد مطلب: 39457

سهم ایران از بازار فنآوری اطلاعات جهانی 35 میلیارد یورو است

 

سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۷

 

ایتنا- معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: ایران از بازارفنآوری اطلاعات جهان سهم 35 میلیارد یورویی دارد که معادل 140 هزار میلیارد تومان است .

سهم ایران از بازار فنآوری اطلاعات جهانی 35 میلیارد یورو است

به گزارش خبرنگارایرنا مرتضی براری روز یکشنبه در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری توسعه خدمات ارزش افزوده بربستر باند پهن بین دانشگاه شهید بهشتی و همراه اول در محل این دانشگاه افزود:ارزش بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات درجهان سه هزار و ۵۰۰ میلیارد یورو برآورد شده که سهم ایران از این بازار یک درصد است.

وی گفت: دانشگاهها برای رشد این سهم ناچیز، می توانند درزمینه افزایش آن به شرکتهای فناوری و وزارت ارتباطات کمک کنند.

براری ، لزوم سرمایه گذاری در حوزه زیرساختهای ارتباطی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: اکنون بیش از پنج هزار میلیارد تومان در توسعه زیرساخت سرمایه گذاری شده که این امر نشان می دهد بازار اقتصادی این بخش فعال است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: توسعه خدمات در بخش تلفن همراه منجر به توسعه اشتغال و کسب و کار می شود و در این زمینه دانشگاهها باید با تمام ظرفیت برای تولید محتوای خدمات ارزش افزوده وارد این حوزه شوند.

وی ، راه اندازی مرکز رشد توسعه دهنده فناوری اطلاعات در دانشگاه شهید بهشتی را یادآور شد و گفت : سه سال پیش شرکت دانش بنیان در حوزه تلفن همراه در دانشگاه صنعتی شریف راه اندازی شد که طی سه سال این شرکت موفق به جذب ۲۰۰ میلیارد تومان بازار خدمات ارزش افزوده تلفن همراه شد.

براری اظهار امیدواری کرد : امضای تفاهمنامه همکاری با دانشگاه شهید بهشتی ظرف یک سال آینده، ایده های مرتبط با تولید محتوا در این دانشگاه، جذب بازار و تبدیل به محصول شود.

مراسم امضای تفاهمنامه همکاری توسعه خدمات ارزش افزوده بر بستر باند پهن امروز با حضور محمد مهدی طهرانچی رییس دانشگاه شهید بهشتی، وحید صدوقی مدیرعامل شرکت همراه اول و مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات در محل دانشگاه شهید بهشتی برگزارشد.

Read more http://itna.ir/vdchqknx.23nwmdftt2.html

آخرین ویرایش در تاریخ سه شنبه, 03 آذر 1394 14:37

سایر خبرهای مرتبط