منو

ارتباط پلی‌استیشن 4 با حملات پاریس تائید نشد

داخلی ارتباط پلی‌استیشن 4 با حملات پاریس تائید نشد بازی ارتباط پلی‌استیشن 4 با حملات پاریس تائید نشد خبر

کد مطلب: 39351

ارتباط پلی‌استیشن 4 با حملات پاریس تائید نشد

 

چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۳

 

ایتنا- رهگیری شبکه آنلاین پلی‌استیشن ۴ حتی نسبت به اپلیکیشن واتس‌آپ نیز سخت‌تر است.

ارتباط پلی‌استیشن 4 با حملات پاریس تائید نشد

نشریه فوربس خبر خود مبنی بر استفاده عاملان حملات پاریس از کنسول پلی استیشن ۴ برای هماهنگی این عملیات را اصلاح کرد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، این نشریه در اصلاحیه‌ای اعلام کرد: این پست ویرایش شده زیرا هنوز پیدا شدن یک کنسول در پی حملات تروریست‌های بلژیکی در پاریس تائید نشده است. جان جمبون - وزیر کشور بلژیک - درباره تاکتیک‌هایی که داعش معمولا استفاده می‌کند صحبت کرده است.

پیشتر گزارش‌هایی به نقل از مقامات در بروکسل منتشر شده بود مبنی بر اینکه افرادی که حملات پاریس را ترتیب داده‌اند احتمالا برای هماهنگی این عملیات از یکی از بازی‌های ویدئویی کنسول پلی استیشن ۴ استفاده کرده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از این است که ظاهر این کنسول به مهاجمان این امکان را داده که با امنیت بیشتری ارتباط برقرار کنند چراکه نسبت به کانال‌های سنتی همچون ایمیل یا اپلیکیشن‌های موبایلی از دید ماموران اطلاعاتی دور بوده‌اند.

فوربس پیشتر نوشته بود وقتی مقامات بلژیکی هفت مظنون را در ارتباط با حملات دستگیر کردند، در میان وسایل آنها یک کنسول پلی استیشن ۴ پیدا شد.

پل تاسی از فوربس گفته بود رهگیری شبکه آنلاین پلی‌استیشن ۴ حتی نسبت به اپلیکیشن واتس‌آپ نیز سخت‌تر است. بازرسان در مقایسه با یک تلفن موبایل ساده به سختی می‌توانند سیستم‌های صوتی برپایه IP را در شبکه پلی‌استیشن ردیابی کنند.

وی افزود: تروریست‌ها به راحتی می‌توانند در شبکه آنلاین پلی‌استیشن دور هم جمع شوند و بدون نگرانی از شنود مکالمات خود با هم صحبت کنند زیرا شنود این نوع ارتباطات برای دولت‌ها سخت‌تر است.

Read more http://itna.ir/vdca6ene.49nom15kk4.html

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 27 آبان 1394 13:43

سایر خبرهای مرتبط