منو


تجلیل شرکت برق منطقه‌ای یزد از صنایع همکار در پیک بار 95 / مصرف 30 درصد انرژی استان یزد توسط 26 مشترک بزرگ صنعتی

خرداد 02, 1396
همزمان با روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف در نشستی با حضور مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران شرکت برق منطقه‌ای یزد و نمایندگان صنایع بزرگ استان، از صنایع همکار در پیک‌بار…

شفاف‌سازی مصرف باتری در اندروید ۶

داخلی شفاف‌سازی مصرف باتری در اندروید ۶ موبايل شفاف‌سازی مصرف باتری در اندروید ۶ خبر

کد مطلب: 39235

شفاف‌سازی مصرف باتری در اندروید ۶

 

دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۷

 

ایتنا- شرکت گوگل به سازندگان همراه‌های اندرویدی هشدار داده است که برای استفاده از نسخه ۶ این سیستم‌عامل، می‌بایستی اطلاعات مصرف انرژی خود را شفاف‌سازی کنند.

شفاف‌سازی مصرف باتری در اندروید ۶

شرکت گوگل به سازندگان همراه‌های اندرویدی هشدار داده است که برای استفاده از نسخه ۶ این سیستم عامل، می‌بایستی اطلاعات مصرف انرژی خود را شفاف‌سازی کنند.

به گزارش ایتنا از رایورز از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، شرکت گوگل به‌تازگی در راستای تغییرات اصلی نسخه مارشمالو سیستم عامل اندروید، بیانیه جدیدی را به سازندگان دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل اندروید ابلاغ کرده و همگی را ملزم به رعایت آن کرده است.

در این بیانیه از تمامی این تولیدکنندگان خواسته‌شده است که میزان مصرف باتری در دستگاه‌های تولید شده خود را شفاف‌تر کنند. همچنین شرکت گوگل بیان کرده است که این دستگاه‌ها باید بتوانند میزان انرژی مصرف‌شده توسط هر جز از سخت‌افزار موجود در ترکیب خود را به‌راحتی ردیابی کنند.

تاکنون برخی از تولیدکنندگان دستگاه‌های اندرویدی می‌توانستند برخی از جزئیات مصرف باتری توسط دستگاه را از دید کاربر پنهان کنند به‌این‌ترتیب برنامه‌ها و سخت‌افزارهایی که باعث تخلیه باتری و به دنبال آن کاهش عمر باتری می‌شدند نیز پنهان می‌ماندند.

شفاف‌سازی مصرف باتری در اندروید ۶  

به انجام رساندن این ابلاغیه به‌خودی‌خود تغییر چشم‌گیری را در فرایند مصرف باتری دستگاه‌های اندرویدی جدید ایجاد خواهد کرد زیرا بسیاری از نرم‌افزارهایی که باتری دستگاه‌های همراه را تخلیه می‌کنند، برنامه‌هایی هستند که شرکت‌های سازنده به‌اجبار بر روی دستگاه‌ها نصب‌کرده‌اند.

به‌این‌ترتیب و با آگاهی کاربران، میزان فشار برای حذف اپلیکیشن‌های اجباری با مصرف بالای باتری، افزایش پیداکرده و درنهایت این اقدام گوگل به نفع کاربران تمام خواهد شد.
 

Read more http://itna.ir/vdcbs5bf.rhb9fpiuur.html

آخرین ویرایش در تاریخ دوشنبه, 25 آبان 1394 12:27

سایر خبرهای مرتبط