منو

افسانه یا حقیقت: اطلاعات شخصی میهمانان بر روی کلید کارت‌های هتل ذخیره می‌شود!

داخلی افسانه یا حقیقت: اطلاعات شخصی میهمانان بر روی کلید کارت‌های هتل ذخیره می‌شود! امنيت افسانه یا حقیقت: اطلاعات شخصی میهمانان بر روی کلید کارت‌های هتل ذخیره می‌شود! گزارش

کد مطلب: 39300

افسانه یا حقیقت: اطلاعات شخصی میهمانان بر روی کلید کارت‌های هتل ذخیره می‌شود!

 

دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۸

 

ایتنا - هیچکس حاضر نیست زحمت ذخیره اطلاعات بر روی این کارتها را به خود بدهد. تازه این کارت اگر با یک آهنربا اطلاعاتش پاک می شود پس ذخیره اطلاعات در این کارت بسیار بیهوده است. پس بهتر است از این کارتها در هتلها باز هم استفاده شود تا این کارتها را به عنوان زباله به دریا بریزیم.

به گزارش ایتنا از روابط عمومی شرکت ایدکو(توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران) زمان اقامت شما در هتل به پایان رسیده است و زمان پرداخت هزینه‌ها رسیده است. "آیا کلید کارت خود را همینطور به پذیرش تحویل می‌دهید یا آن را در اتاق خود رها می‌کنید و می‌روید؟ خوب در هر صورت خبرهای بدی برایتان دارم. این کارت‌ها مقدار زیادی از اطلاعات حساس شما را ذخیره می‌کنند. مانند: نام، آدرس منزل، تعداد اتاق‌ها، تاریخ ورود و خروج و شماره کارت اعتباری. بنابراین اگر این کارت در دست هر کسی قرار بگیرد می‌تواند داده‌های شما را بخواند. اطلاعات شما تا زمان ورود میهمان بعدی بر روی کارت باقی می‌ماند و سپس با اطلاعات فرد جدید رونویسی می‌شود."
"هرگز کارت کلید خود را موقع خروج به پذیرش تحویل ندهید. می‌توانید آن را به عنوان یادگاری نگهدارید(چون هیچ هزینه‌ای در بر ندارد) و یا اینکه اگر قرار شد که کارت را تحویل دهید حتما یک آهن‌ربا در کنار کارت قرار دهید تا اطلاعات شما پاک شود!"

این بیانیه می‌تواند برای ادامه دادن بحثمان کاملا کافی باشد. بطور معمول در اینجور مواقع چندین صفحه در انجمنها در خصوص اینگونه مسائل تشکیل می شود و اغلب این جمله را در پایان مباحث می بینیم: "لعنتی، من اخیرا به سفر رفته ام و فراموش کردم کارت کلیدم را تحویل ندهم. حال چه کار باید بکنم؟!"
بسیاری از خوانندگان این مقاله ممکن است فکر کنند این مطلب داستانی بیش نیست. اما به عنوان یک قاعده باید بدانید که ذخیره چنین آرایه هایی بر روی کلید کارتها امکان پذیر است.

ریشه این افسانه در کجاست؟
در ماه اکتبر سال ۲۰۰۳ اداره پلیس پاسادنای کالیفرنیا نامه ای از دایره بررسی کلاهبرداری دریافت می کند. یکی از این کارآگاهان در این نامه تجربه خود را در پیدا کردن یکی از کلید کارتهای هتلهای زنجیره ای بزرگ به اشتراک گذاشته بود.
کارت حاوی اطلاعات شخصی مهمان از قبیل (آدرس، طول مدت اقامت در هتل و شماره کارت اعتباری) بود. کارآگاه در مورد ذخیره این نوع از اطلاعات هشدار داده و راههایی برای تحقیق این مورد ارائه کرده بود.
این نامه در نهایت در تمام ادارات پلیس پاسادنا منتشر شد. افسران هم این اطلاعات را با خانواده و دوستانشان در میان گذاشتند. واقعیت این است که اطلاعات حساس درون کارت هیچگاه تایید نشد اما شایعات در میان مردم گسترش یافته بود و پلیس مجبور شد یک بیانیه تکذیب کننده منتشر کند.

وب سایت محبوب snopes.com این داستان را از نگاهی دیگر روایت می کند. زمانیکه یک مجرم در هتل اقامت داشته باشد با کشیدن آهنربا بر روی کارت کلید تمام شواهد را می تواند برای پلیس پاک کند. متاسفانه این داستان در ابعاد دیگر هم به شکلی متفاوت وجود دارد.
از این وقایع چندین سال است که می گذرد اما هیچ تغییری جهت بهبود این مشکل ایجاد نشده است. مسئله این است که این نقطه ضعف به دلیل عدم آگاهی و دانش مشترک می باشد. تلاشهای مختلفی برای رفع این ایراد از طریق دنیای کامپیوتر، مجله های IT، تحقیق بروی بیش از ۱۰۰ کارت کلید هتلهای گوناگون انجام شد.
در پایان، هیچ مدرکی در جهت اثبات ذخیره اطلاعات مهمانان بر روی کارت کلیدها یافت نشد. این شناسه منحصر بفرد ظاهرا فقط برای باز کردن دربها در هتل قابل استفاده است.

هم اکنون هم اعضای رسانه های مختلف فکر می کنند که اطلاعات مهمانان بر روی کارت کلیدها ذخیره می شود اما این فرضیه هم قابل اثبات نیست.
بهرحال هیچکس حاضر نیست زحمت ذخیره اطلاعات بر روی این کارتها را به خود بدهد. تازه این کارت اگر با یک آهنربا اطلاعاتش پاک می شود پس ذخیره اطلاعات در این کارت بسیار بیهوده است. پس بهتر است از این کارتها در هتلها باز هم استفاده شود تا این کارتها را به عنوان زباله به دریا بریزیم.
بنابراین اینکه کلید کارتهای هتل اطلاعات را ذخیره می کنند بدون شک یک داستان است.
 

Read more http://itna.ir/vdce7x8x.jh8o7i9bbj.html

آخرین ویرایش در تاریخ دوشنبه, 25 آبان 1394 12:48

سایر خبرهای مرتبط