منو


اولین گلگشت خانوادگي در بهار 96 برای خانواده شركت برق منطقه‌ای يزد برگزار شد

ارديبهشت 03, 1396
اولین اردوی فرهنگی- تفریحی- خانوادگي سال 96 در آخرین روزهای فروردین‌ماه برای کارکنان شركت برق منطقه‌ای يزد در شهرستان تفت برگزار شد.

علی‌بابا ، یوتیوب چینی را 12 هزارمیلیارد تومان خرید

کد مطلب: 39194

علی‌بابا ، یوتیوب چینی را 12 هزارمیلیارد تومان خرید

رسانه‌های دیجیتال در چین متحول می‌شوند

 

سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۶

 

ایتنا- پس از اعلام توافق علی‌بابا برای خرید یوتیوب چینی سهام این شرکت در امریکا ۱۰ درصد افزایش یافت.

علی‌بابا ، یوتیوب چینی را 12 هزارمیلیارد تومان خرید

کمپانی علی‌بابا توافق خود برای خرید یوتیوب چینی - یوکو تودو / Youku Tudou - به قیمت ۳.۷ میلیارد دلار/ ۱۲ هزار و ۵۸۰ میلیارد تومان را اعلام کرد.

به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، یوکوتودو بیش از نیم میلیارد کاربر آنلاین برای دیدن ویدئوهای خود دارد و این معامله می‌تواند بازار رسانه‌های دیجیتال در چین را کاملاً متحول کند.

«جک ما» مدیر اجرایی علی‌بابا ضمن خوشحالی از انجام این معامله که رقمش از پیشنهاد ماه اکتبر وی بیشتر نیز بوده، تأکید کرد که در زمان رکود اقتصادی چین، سرمایه‌گذاران نباید واهمه داشته باشند و باید به اقتصاد چین کمک کنند.

پس از اعلام این خبر سهام یوکو تودو در امریکا ۱۰ درصد افزایش یافت و به رقم ۲۷.۶۰ دلار در هر سهم رسید.

علی‌بابا تا ۱۶ اکتبر مالک ۱۸.۳ درصد از سهام یوکوتودو بود که با پرداخت ۳.۷ میلیارد دلار دیگر، ارزش سهام خود را ۴.۸ میلیارد دلار می‌رساند.

«مگی وو» مدیر اداره مالی علی‌بابا گفت آن‌ها ۱ میلیارد دلار از این مبلغ را نقداً پرداخت می‌کنند و «ویکتور کو» مدیر اجرایی یوکوتودو در سمت خود ابقاء خواهد شد.

گفتنی است یوکو در زبان چینی به معنی «بهترین و فان‌ترین چیست»؛ است که در سال ۲۰۱۲ در کمپانی «تودو»(به معنی سیب‌زمینی) ادغام شد(به ارزش ۱ میلیارد دلار) و از آن به بعد نامش «یوکوتودو» شد.

پرداخت ۸۰۴ میلیون دلار برای خرید کمپانی China Vision Media Group در مارس ۲۰۱۴، پرداخت ۱ میلیارد دلار برای کسب ۲۰ درصد از سهام Wasu Media Holding Co Ltd، سرمایه‌گذاری ۳۸۳ میلیون دلاری روی برنامه Beijing Enlight Media از سرمایه‌گذاری‌های کمپانی علی‌بابا روی رسانه‌های چینی است که اخیراً انجام‌شده است. مشاوران مالی در مورگان استنلی به علی‌بابا برای خرید یوکوتودو مشاوره داده بودند.

علی‌بابا ، یوتیوب چینی را 12 هزارمیلیارد تومان خرید

Read more http://itna.ir/vdcfjydm.w6d11agiiw.html

آخرین ویرایش در تاریخ سه شنبه, 19 آبان 1394 11:56

پیوندها

سایر خبرهای مرتبط