منو


تجلیل شرکت برق منطقه‌ای یزد از صنایع همکار در پیک بار 95 / مصرف 30 درصد انرژی استان یزد توسط 26 مشترک بزرگ صنعتی

خرداد 02, 1396
همزمان با روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف در نشستی با حضور مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران شرکت برق منطقه‌ای یزد و نمایندگان صنایع بزرگ استان، از صنایع همکار در پیک‌بار…

اختلالات موبایل به زودی حل می‌شود

کد مطلب: 38852

واعظی خبر داد:

اختلالات موبایل به زودی حل می‌شود

 

چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۴

 

ایتنا- اختلالات بوجود آمده در ایرانسل و همراه اول به دلیل بازسازی بوده و به زودی برطرف می‌شود.

اختلالات موبایل به زودی حل می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در چند روز اخیر شبکه‌های تلفن همراه کشور به شدت دارای اختلال بوده‌اند گفت: این موضوع به دلیل بازسازی این شبکه‌ها ایجاد شده است و به زودی حل می‌شود.

به گزارش ایتنا از مهر، محمود واعظی امروز در مورد اختلالات پیش آمده در مکالمه مشترکان تلفن همراه گفت: طی چند روز اخیر دو اپراتور همراه اول و ایرانسل به دلیل بازسازی شبکه خود دارای اختلالی هستند که قول داده‌اند طی دو سه روز آینده این مشکل حل شود.

وی با اشاره به اینکه از سال گذشته تاکنون وضعیت ارتباطات موبایل رو به بهبود است گفت: سال گذشته این ارتباطات به هیچ عنوان قابل تحمل نبود و حتی من تصمیم گرفته بودم خط خود را که بیش از ۲۰ سال آن را دارم عوض کنم اما هم‌اکنون مشکلات حل شده و اختلالاتی که در چند روز اخیر به وجود آمده مقطعی است و به زودی حل می‌شود.

مذاکره با موتورهای جستجوی مهم برای حضور در ایران

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اطلاعات کاربران ایران باید در داخل کشور مبادله شود، اضافه کرد: این که برای استفاده از اینترنت تمامی اطلاعات باید به سرورهای خارجی رفته و مجددا به ایران بازگردد باعث می‌شود سرعت دسترسی کاربر کاهش پیدا کند به همین دلیل وزارت ارتباطات سیاست‌هایی دارد که بر مبنای آن علاوه بر ایجاد محتوای داخل، سرورهای خارجی را نیز در ایران داشته باشد تا بتواند مشکل سرعت اینترنت را حل کند.

واعظی گفت: بنا بر این است که بعد از تحریم مذاکراتی را با موتورهای جستجوی خارجی مهم داشته باشیم تا سرورهای این شبکه‌ها برای کاربران ایرانی در داخل کشور میزبانی شود و از طرفی در حال مذاکره برای ورود دومین کپی سرور اینترنت هستیم که چنانچه این دو موضوع اتفاق بیفتد سرعت تبادل اطلاعات افزایش می‌یابد.

هفته آینده به عراق می‌روم

وی در مورد تمهیدات ارتباطی برای اربعین حسینی نیز گفت: دو ماه پیش که از وزیر ارتباطات عراق دعوت کردیم به ایران بیاید درخصوص برقراری ارتباطات بدون اختلال در ایام اربعین حسینی صحبت شد و پس از سفر ایشان کمیته‌ای در وزارت ارتباطات با ریاست شرکت ارتباطات زیرساخت تشکیل شد تا آنچه مربوط به ارتباطات زائران ایرانی برای برقراری مکالمات امن و بدون اختلال فراهم کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ۵۰ درصد این موضوع مربوط به ایران است اضافه کرد: ۵۰ درصد مابقی نیز باید از سوی اپراتورهای عراقی حل شود و تاکنون مکالمه و نامه‌نگاری با این اپراتورها به نتیجه نرسیده است.

واعظی گفت: برای گسترش همکاری‌ها از من دعوت شده تا به عراق سفر کنم و بر این اساس ممکن است هفته آینده به همراه هیاتی به عراق بروم به طور قطع در این زمینه نیز با اپراتورهای عراقی وارد مذاکره خواهیم شد تا این اپراتورها بتوانند به مشترکان ایرانی در زمان اربعین نیز سرویس مناسب بدهند.

برگزاری جلسه مشترک با وزیر بهداشت

وی در مورد طرح سلامت الکترونیک نیز گفت: یکی از مهمترین طرح‌های مدنظر این وزارتخانه که با همکاری وزارت بهداشت در حال پیگیری است موضوع سلامت الکترونیک است و یکشنبه هفته آینده نیز جلسه مشترکی با دکتر هاشمی وزیر بهداشت خواهیم داشت تا طرح سلامت الکترونیک را به یک نقطه عملیاتی برسانیم.

Read more http://itna.ir/vdcf0cdm.w6dctagiiw.html

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 29 مهر 1394 14:44

سایر خبرهای مرتبط