منو


انجام بازرسی موجب حفظ سلامت اداری وصیانت از حقوق مردم می شود

تیر 04, 1396
بازرس ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری شرکت برق منطقه‌ای یزد در گفتگوی خبری خود، به تشریح وظایف و محدوده بررسی و رسیدگی به تخلفات مربوطه در این حوزه پرداخت.

سیری و کورتانا هم هک شدند

داخلی سیری و کورتانا هم هک شدند امنيت سیری و کورتانا هم هک شدند خبر

کد مطلب: 38732

سیری و کورتانا هم هک شدند

 

شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۷

 

ایتنا- دستیاران صوتی گوشی‌های اندرویدی و آیفون از راه دور قابل هک شدن هستند و می‌توانند بر علیه مالک خود به کار گرفته شوند.

سیری و کورتانا هم هک شدند

محققان می‌گویند می‌توان دو برنامه سیری و کورتانا را که دریافت فرامین صوتی مالک گوشی را ممکن می‌کنند از راه دور فعال و از آنها برای خرابکاری استفاده کرد.

به گزارش ایتنا از فارس به نقل از پی.سی.مگ، البته برای اینکه هک کردن سیری و کورتانا ممکن شود باید کاربر هدفون خود را به جک میکروفون گوشی متصل کرده باشد.

محققان آژانس دولتی فرانسوی ANSSI می‌گویند می‌توان از سیم هدفون به عنوان آنتن استفاده کرد و گوشی موبایل را فریب داد تا دستگاه تصور کند در حال دریافت فرامین صوتی مالک تلفن همراه است.

هکر در ادامه می‌تواند از این روش برای برقراری تماس، ارسال پیامک، استراق‌سمع، گشت و گذار در اینترنت و باز کردن سایت‌های آلوده به ویروس، ارسال هرزنامه و پیام‌های پیشینگ و ... استفاده کند.

این روش هکری بسته به گوشی و هدفون مورد استفاده افراد توسط فرد هکر از فاصله ۲ تا ۵ متری هر گوشی قابل اجرا بوده است.

کارشناسان این مساله را یک مشکل جدی امنیتی توصیف کرده‌اند که باید توسط گوگل و اپل برطرف شود، اما این شرکت‌ها هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند.

Read more http://itna.ir/vdccimq1.2bq418laa2.html

آخرین ویرایش در تاریخ شنبه, 25 مهر 1394 12:07

سایر خبرهای مرتبط