منو


تجلیل شرکت برق منطقه‌ای یزد از صنایع همکار در پیک بار 95 / مصرف 30 درصد انرژی استان یزد توسط 26 مشترک بزرگ صنعتی

خرداد 02, 1396
همزمان با روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف در نشستی با حضور مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران شرکت برق منطقه‌ای یزد و نمایندگان صنایع بزرگ استان، از صنایع همکار در پیک‌بار…

کلاهبرداری آنلاین در انگلیس از جرائم سنتی پیشی گرفت

داخلی کلاهبرداری آنلاین در انگلیس از جرائم سنتی پیشی گرفت امنيت کلاهبرداری آنلاین در انگلیس از جرائم سنتی پیشی گرفت خبر

کد مطلب: 38738

کلاهبرداری آنلاین در انگلیس از جرائم سنتی پیشی گرفت

 

شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۱

 

ایتنا- اداره آمار ملی انگلیس از وقوع سالانه بیش از هفت میلیون کلاهبرداری و جنایت سایبری در این کشور خبر داده است.

کلاهبرداری آنلاین در انگلیس از جرائم سنتی پیشی گرفت

در ۱۲ ماهه منتهی به ماه می سال ۲۰۱۵ حدود ۵.۱ میلیون مورد کلاهبرداری اینترنتی در این کشور رخ داده که باعث خسارات مادی و معنوی به ۳.۸ میلیون نفر از شهروندان در نقاط مختلف این کشور شده است.

به گزارش ایتنا از فارس، علاوه بر این بیش از ۲.۵ جنایت سایبری هم طی همین مدت در انگلیس رخ داده است. بر اساس قانون سوءاستفاده از رایانه در این کشور جرائم مذکور عبارتند از نفوذ ویروس‌های رایانه‌ای، هک ایمیل و نفوذ به شبکه‌های اجتماعی.

بیش از نیمی از قربانیان جرائم و کلاهبرداری‌های سایبری شاهد زیان‌های مالی بوده‌اند و ۷۸ درصد آنها غرامت مالی دریافت کرده‌اند. خسارات وارده به ۶۲ درصد این افراد هم به طور کامل بازپرداخت شده است.

هکرها در مدت یاد شده علاوه بر روش‌های متداول برای سرقت اطلاعات کارت‌های اعتباری و وحساب‌های بانکی آنلاین، از روش‌های فریب شخصی و مهندسی اجتماعی، ارسال ایمیل‌های آلوده و حتی استفاده از تماس‌های تلفنی هم غفلت نکرده‌اند.

نکته جالب در این میان کاهش هشت درصدی جرائم سنتی در انگلیس است که نشان می‌دهد برای اولین‌بار میزان وقوع جرائم سایبری در انگلیس از جرائم سنتی پیشی گرفته است.

تعداد کل این جرائم در یک سال منتهی به می ۲۰۱۵ حدود ۶.۵ میلیون مورد بوده است. این کمترین میزان جرائم سنتی در انگلیس از سال ۱۹۸۱ به این سو است.

Read more http://itna.ir/vdcivyap.t1avp2bcct.html

آخرین ویرایش در تاریخ شنبه, 25 مهر 1394 12:41

سایر خبرهای مرتبط