منو


تجلیل شرکت برق منطقه‌ای یزد از صنایع همکار در پیک بار 95 / مصرف 30 درصد انرژی استان یزد توسط 26 مشترک بزرگ صنعتی

خرداد 02, 1396
همزمان با روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف در نشستی با حضور مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران شرکت برق منطقه‌ای یزد و نمایندگان صنایع بزرگ استان، از صنایع همکار در پیک‌بار…

تراشه رایانه‌ای که در چند ثانیه خود را از بین می‌برد

کد مطلب: 38634

تراشه رایانه‌ای که در چند ثانیه خود را از بین می‌برد

 

يکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۷

 

ایتنا- دانشمندان یک تراشه رایانه‌ای جدید از جنس شیشه حرارت دیده را طراحی کرده‌اند که با تحریک از راه دور می‌تواند طی چند ثانیه خود را از بین ببرد.

تراشه رایانه‌ای که در چند ثانیه خود را از بین می‌برد

بازیافت دستگاه‌های الکترونیک، یکی از مشکلات بشر در عصر حاضر است، چراکه روز به روز به میزان زباله‌های الکترونیک افزوده می‌شود و این بار فعالان عرصه فناوری با ساخت یک تراشه منحصر بفرد برای حل این مشکل پیشقدم شده‌اند.

این فناوری می‌تواند کار بازیافت دستگاه‌های الکترونیک را تسهیل کرده یا به تأمین امنیت داده‌های موجود روی دستگاه‌های الکترونیک به سرقت رفته، کمک کند.

محققان برای القای خودکشی به تراشه، آن را با یک عنصر حرارتی کوچک تحریک کردند که باعث یک شوک حرارتی شده و شکستی را ایجاد می‌کند که در کل شیشه منتشر می‌شود؛ از آنجا که شیشه یک رسانای دمای پایین است، فرآیند حرارت دیدن تنها روی شیشه‌هایی عمل می‌کند که حداقل ۰۳٪ اینچ ضخامت داشته باشند؛ در حالی که تولید ذرات ریز نیازمند مواد باریک‌تر است.

منبع : روزنامه ایران

Read more http://itna.ir/vdcdo90s.yt0js6a22y.html

آخرین ویرایش در تاریخ یکشنبه, 19 مهر 1394 11:57

سایر خبرهای مرتبط