منو


دیدار با پیشکسوتان شرکت برق منطقه ای یزد در آستانه نوروز باستانی

اسفند 28, 1395
در آستانه نوروز باستانی و روزهای پایانی سال 95 همانند چند سال اخیر، تعدادی از مسئولان شرکت برق منطقه‌ای یزد به همراه مدیرعامل کانون بازنشستگان صنعت برق استان، به دیدار تنی چند از…

سازنده نرم‌افزارهای ضدویروس اطلاعات مرورگرهای کاربران را می‌فروشد

کد مطلب: 38250

سازنده نرم‌افزارهای ضدویروس اطلاعات مرورگرهای کاربران را می‌فروشد

 

يکشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۴

 

ایتنا- AVG : افرادی که می‌خواهند داده‌های شخصیشان به دست AVG نیفتد باید استفاده از نرم‌افزارهای آن را متوقف کنند.

سازنده نرم‌افزارهای ضدویروس اطلاعات مرورگرهای کاربران را می‌فروشد

شرکت AVG سازنده نرم‌افزارهای امنیتی و ضدویروس می‌گوید با به روز کردن سیاست‌های حریم شخصی خود از این پس می‌تواند از فروش داده‌های غیرشخصی کاربران مرورگرها کسب درآمد کند.

به گزارش ایتنا از فارس، اطلاعات غیرشخصی که قرار است توسط این شرکت به فروش برسند عبارتند از نام برند تجاری سازنده رایانه کاربر، زبان و برنامه‌های مورد استفاده وی و داده‌های تخصصی مربوط به مرورگر اینترنتی به کار گرفته شده.

AVG در واکنش به برخی اعتراض‌ها وعده داده که هیچ یک از اطلاعات خصوصی کاربران را که منجر به شناسایی هویت آنها شود به فروش نخواهد رساند و داده‌های جمع‌آوری شده به طور ناشناس ذخیره می‌شوند و هویت افراد محفوط باقی می‌ماند.

این شرکت همچنین از کوکی‌های ذخیره شده هر کاربر برای ردگیری جستجوهای انجام شده و فعالیت‌های صورت گرفته در وب سایت‌ها، برنامه‌ها و محصولات بهره می‌گیرد.

بر همین اساس یک نمایه کامل کاربری از هر فرد تهیه می‌شود که همراه با جزئیات آماری است، اما در آن نام کاربر درج نشده است.

AVG نرم‌افزارهای امنیتی رایگانی را از طریق اینترنت توزیع می‌کند و تصریح کرده که از این طریق به دنبال کسب درآمد بوده و با فروش اطلاعات کاربران سود خواهد کرد.

Read more http://itna.ir/vdchvinx.23n6mdftt2.html

آخرین ویرایش در تاریخ یکشنبه, 29 شهریور 1394 13:34

پیوندها

سایر خبرهای مرتبط