منو


اولین گلگشت خانوادگي در بهار 96 برای خانواده شركت برق منطقه‌ای يزد برگزار شد

ارديبهشت 03, 1396
اولین اردوی فرهنگی- تفریحی- خانوادگي سال 96 در آخرین روزهای فروردین‌ماه برای کارکنان شركت برق منطقه‌ای يزد در شهرستان تفت برگزار شد.چهارشنبه 6 ارديبهشت 1396
 
Apr 26 2017
 برابر با 


دعوت از رئیس جمهور برای حضور در مراسم روز جهانی پست

کد مطلب: 38136

دعوت از رئیس جمهور برای حضور در مراسم روز جهانی پست

 

دوشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۰

 

ایتنا- ایران در سال 1877 میلادی به عنوان بیست‌و نهمین عضو به اتحادیه جهانی پست پیوست.

دعوت از رئیس جمهور برای حضور در مراسم روز جهانی پست

مراسم روز جهانی پست ۱۷ مهرماه امسال، ممکن است با حضور حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شود.

به گزارش ایتنا از مهر، اتحادیه جهانی پست روز نهم اکتبر برابر با ۱۷ مهرماه را به عنوان روز جهانی پست تعیین کرده و از سال ۱۹۷۰ میلادی تاکنون بیش از ۱۷۰ کشور جهان، برای اطلاع رسانی مزایای شبکه ارتباطی پست و آگاهی دادن به عموم جامعه، طی مراسمی این روز را گرامی می‌دارند.

در ایران نیز مراسم روز جهانی پست با هدف معرفی خدمات و دستاوردهای پست به عنوان کهن‌ترین و گسترده‌ترین نوع ابزار ارتباطی میان مردم جهان، برگزار می‌شود.

از آنجایی که مقوله پست و ضرورت توسعه آن در کشور از جمله اهداف مورد توجه دولت یازدهم از ابتدای فعالیت تاکنون به شمار می‌رود احتمال می‌رود مراسم روز جهانی پست در مهرماه امسال با حضور رئیس‌جمهور برگزار شود.

هم‌اکنون رایزنی‌ها برای حضور حسن روحانی در این مراسم انجام شده و وزارت ارتباطات و شرکت پست به عنوان زیرمجموعه این وزارتخانه، درخواست خود را در این خصوص ارائه داده‌اند.

قرار است با توجه به تحقق توسعه شبکه ارتباطی پست در کشور و برنامه‌ریزی کلان صورت گرفته در این حوزه، چندین سرویس جدید پستی همزمان با روز جهانی پست رونمایی و تمبر گرامیداشت پست نیز ابطال شود.

سال گذشته این مراسم با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شده بود.

درحال حاضر بیش از یک‏صد و هفتاد کشور دنیا عضو اتحادیه جهانی پست هستند و ایران نیز در سال ۱۸۷۷میلادی – مهرماه سال ۱۲۵۶ شمسی - به‏ عنوان بیست و نهمین عضو، به این اتحادیه پیوست.

Read more http://itna.ir/vdcai6ne.49nae15kk4.html

آخرین ویرایش در تاریخ دوشنبه, 23 شهریور 1394 13:30

پیوندها

سایر خبرهای مرتبط