منو


اولین گلگشت خانوادگي در بهار 96 برای خانواده شركت برق منطقه‌ای يزد برگزار شد

ارديبهشت 03, 1396
اولین اردوی فرهنگی- تفریحی- خانوادگي سال 96 در آخرین روزهای فروردین‌ماه برای کارکنان شركت برق منطقه‌ای يزد در شهرستان تفت برگزار شد.چهارشنبه 6 ارديبهشت 1396
 
Apr 26 2017
 برابر با 


دستگیری سلطان هرزنامه جهان

داخلی دستگیری سلطان هرزنامه جهان امنيت دستگیری سلطان هرزنامه جهان خبر

کد مطلب: 37981

دستگیری سلطان هرزنامه جهان

 

چهارشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۱

 

ایتنا – یک هکر مشهور که به نام سلطان هرزنامه (اسپم) شناخته می‌شود، به‌تازگی پس از برملا شدن دست داشتن او در ارسال ۲۷ میلیون هرزنامه در فیس‌بوک، روانه زندان شد.

دستگیری سلطان هرزنامه جهان

یک هکر مشهور که به نام سلطان هرزنامه(اسپم) شناخته می‌شود، به‌تازگی پس از برملا شدن دست داشتن او در ارسال ۲۷ میلیون هرزنامه در فیس‌بوک، روانه زندان شد.

به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری engadget، به‌تازگی تعداد ۲۷ میلیون نفر در شبکه اجتماعی فیس‌بوک با یک هرزنامه جدید روبرو شدند. این تعداد هرزنامه به حدی شوکه کننده بود که مسئولان پلیس سایبری آمریکا به دنبال ریشه آن رفتند و در نهایت نیز موفق شدند تا عامل اصلی این امر را بیابند.

در کمال ناباوری تمامی این ۲۷ میلیون هرزنامه توسط یک نفر آماده و ارسال شده بودند. این فرد که استنفورد والاس(Sanford Wallace) نام داشت، پیش از این نیز برای کسانی که با مسائل امنیت اینترنتی سروکار دارند نامی آشنا محسوب می‌شد. شایان ذکر است که این فرد با نام سلطان هرزنامه(Spam king) شناخته می‌شود و بارها توسط پلیس مورد بازخواست قرار گرفته است.

دستگیری سلطان هرزنامه جهان

او در بازجویی‌ها اعتراف کرد که به‌صورت غیرقانونی به تعداد بیش از ۵۰۰ هزار حساب کاربری دسترسی پیدا کرده است و از طریق این حساب‌ها برای ارسال هرزنامه یادشده اقدام نموده است.

شایان ذکر است که والاس پیش از این بلای مشابهی را نیز بر سر شبکه اجتماعی سازمان فضایی ناسا یعنی مای اسپیس آورده بوده است.

علاوه بر این جالب است بدانید که این فرد با احتساب این جرم خود تا به حال به پرداخت ۴ میلیون دلار غرامت محکوم شده است و به نظر می‌رسد که این ۲۷ میلیون هرزنامه فیس‌بوکی، آخرین فعالیت‌های او بوده است زیرا این بار سال‌ها زندان در انتظار سلطان هرزنامه نشسته است.
 

Read more http://itna.ir/vdchzwnx.23nq6dftt2.html

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 18 شهریور 1394 21:01

پیوندها

سایر خبرهای مرتبط