منو


تجلیل شرکت برق منطقه‌ای یزد از صنایع همکار در پیک بار 95 / مصرف 30 درصد انرژی استان یزد توسط 26 مشترک بزرگ صنعتی

خرداد 02, 1396
همزمان با روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف در نشستی با حضور مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران شرکت برق منطقه‌ای یزد و نمایندگان صنایع بزرگ استان، از صنایع همکار در پیک‌بار…

دستگیری سلطان هرزنامه جهان

داخلی دستگیری سلطان هرزنامه جهان امنيت دستگیری سلطان هرزنامه جهان خبر

کد مطلب: 37981

دستگیری سلطان هرزنامه جهان

 

چهارشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۱

 

ایتنا – یک هکر مشهور که به نام سلطان هرزنامه (اسپم) شناخته می‌شود، به‌تازگی پس از برملا شدن دست داشتن او در ارسال ۲۷ میلیون هرزنامه در فیس‌بوک، روانه زندان شد.

دستگیری سلطان هرزنامه جهان

یک هکر مشهور که به نام سلطان هرزنامه(اسپم) شناخته می‌شود، به‌تازگی پس از برملا شدن دست داشتن او در ارسال ۲۷ میلیون هرزنامه در فیس‌بوک، روانه زندان شد.

به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری engadget، به‌تازگی تعداد ۲۷ میلیون نفر در شبکه اجتماعی فیس‌بوک با یک هرزنامه جدید روبرو شدند. این تعداد هرزنامه به حدی شوکه کننده بود که مسئولان پلیس سایبری آمریکا به دنبال ریشه آن رفتند و در نهایت نیز موفق شدند تا عامل اصلی این امر را بیابند.

در کمال ناباوری تمامی این ۲۷ میلیون هرزنامه توسط یک نفر آماده و ارسال شده بودند. این فرد که استنفورد والاس(Sanford Wallace) نام داشت، پیش از این نیز برای کسانی که با مسائل امنیت اینترنتی سروکار دارند نامی آشنا محسوب می‌شد. شایان ذکر است که این فرد با نام سلطان هرزنامه(Spam king) شناخته می‌شود و بارها توسط پلیس مورد بازخواست قرار گرفته است.

دستگیری سلطان هرزنامه جهان

او در بازجویی‌ها اعتراف کرد که به‌صورت غیرقانونی به تعداد بیش از ۵۰۰ هزار حساب کاربری دسترسی پیدا کرده است و از طریق این حساب‌ها برای ارسال هرزنامه یادشده اقدام نموده است.

شایان ذکر است که والاس پیش از این بلای مشابهی را نیز بر سر شبکه اجتماعی سازمان فضایی ناسا یعنی مای اسپیس آورده بوده است.

علاوه بر این جالب است بدانید که این فرد با احتساب این جرم خود تا به حال به پرداخت ۴ میلیون دلار غرامت محکوم شده است و به نظر می‌رسد که این ۲۷ میلیون هرزنامه فیس‌بوکی، آخرین فعالیت‌های او بوده است زیرا این بار سال‌ها زندان در انتظار سلطان هرزنامه نشسته است.
 

Read more http://itna.ir/vdchzwnx.23nq6dftt2.html

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 18 شهریور 1394 21:01

سایر خبرهای مرتبط