منو


انجام بازرسی موجب حفظ سلامت اداری وصیانت از حقوق مردم می شود

تیر 04, 1396
بازرس ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری شرکت برق منطقه‌ای یزد در گفتگوی خبری خود، به تشریح وظایف و محدوده بررسی و رسیدگی به تخلفات مربوطه در این حوزه پرداخت.

تحریم ویندوز 10 به علت نقض حریم شخصی

داخلی تحریم ویندوز 10 به علت نقض حریم شخصی امنيت تحریم ویندوز 10 به علت نقض حریم شخصی خبر

کد مطلب: 37792

تحریم ویندوز 10 به علت نقض حریم شخصی

 

دوشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۷

 

ایتنا- کاربران سایت‌های تورنت می‌گویند مایکروسافت در ویندوز ۱۰ دیگر تعهدی به حفاظت از داده‌هایشان ندارد.

تحریم ویندوز 10 به علت نقض حریم شخصی

برخی کاربران حرفه‌ای سایت‌های تورنت استفاده و به اشتراک‌گذاری فایل‌های ویندوز ۱۰ را به علت نگرانی از نقض حریم شخصی خود متوقف کرده‌اند.

به گزارش ایتنا از فارس، اعضای این سایت‌ها که به حفظ اطلاعات شخصی خود بسیار اهمیت می‌دهند، می‌گویند ویندوز ۱۰ در زمینه حفاظت از داده‌های خصوصی کاربران بسیار سهل‌انگار است و نباید از آن استفاده کرد.

از جمله سایت‌های تورنت که کاربرانش در برابر استفاده از ویندوز ۱۰ موضع منفی گرفته‌اند می‌توان به iTS و FSC اشاره کرد.

بر طبق اخبار منتشر شده مایکروسافت با بررسی عادات کاربری افراد در ویندوز ۱۰ برای آنها پیام‌های تبلیغاتی به نمایش درمی‌آورد و هارددیسک کاربر را برای شناسایی نرم‌افزارهای تقلبی و جعلی اسکن می‌کند.

کاربران سایت‌های تورنت می‌گویند مایکروسافت در ویندوز ۱۰ دیگر تعهدی به حفاظت از داده‌های کاربران ندارد و اطلاعات افراد را جمع‌آوری و در اختیار شرکت‌های ثالث قرار می‌دهد.

یکی از فناوری‌های ضدحریم شخصی ویندوز ۱۰ MarkMonitor است که از جمله اطلاعات مربوط به محتوای ذخیره شده در هر هارددیسک را به طور مستقیم برای سرورهای مایکروسافت ارسال می‌کند.

برخی از این سایت‌ها تا بدان جا پیش رفته‌اند که به کاربران ویندوز ۱۰ اجازه دسترسی به محتوای تورنت خود را نمی‌دهند و در عوض برای آنها ویدئویی نمایش می‌دهند که خطرات ویندوز ۱۰ برای حریم شخصی افراد را شرح می‌دهد.

از جمله دیگر ضعف‌های ویندوز ۱۰ در حوزه حریم شخصی ارسال کلمه رمز وای.فای برای فهرست تماس‌های هر فرد، ثبت میزان و نحوه مصرف داده توسط هر کاربر و بلوکه کردن برنامه‌ها و بازی‌های است که مشکوک به تقلبی بودن باشند.

Read more http://itna.ir/vdchiqnx.23nqwdftt2.html

آخرین ویرایش در تاریخ دوشنبه, 02 شهریور 1394 12:57

سایر خبرهای مرتبط