منو


انجام بازرسی موجب حفظ سلامت اداری وصیانت از حقوق مردم می شود

تیر 04, 1396
بازرس ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری شرکت برق منطقه‌ای یزد در گفتگوی خبری خود، به تشریح وظایف و محدوده بررسی و رسیدگی به تخلفات مربوطه در این حوزه پرداخت.

کاندولیزا رایس: خدمات ابری Alibaba مانند هوواوی جاسوسی نمی‌کند

داخلی کاندولیزا رایس: خدمات ابری Alibaba مانند هوواوی جاسوسی نمی‌کند امنيت کاندولیزا رایس: خدمات ابری Alibaba مانند هوواوی جاسوسی نمی‌کند خبر

کد مطلب: 37661

کاندولیزا رایس: خدمات ابری Alibaba مانند هوواوی جاسوسی نمی‌کند

 

چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۹

 

ایتنا - چین به خوبی می‌داند که Alibaba در حال تبدیل شدن به یک قدرت جهانی است و نباید از توان خود سوءاستفاده ‌کند.

کاندولیزا رایس: خدمات ابری Alibaba مانند هوواوی جاسوسی نمی‌کند

«کاندولیزا رایس» وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در یک کنفرانس فناوری که چند ماه قبل برگزار شد در مورد عدم پذیرش محصولات شرکت چینی هوواوی در کشور خود توضیح داد و در همان صحبت‌ها از شرکت چینی تجارت الکترونیکی Alibaba حمایت کرد.

به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از زد.دی.نت، او در صحبت‌های خود فرض را بر این قرار داد که هوواوی در فعالیت‌های جاسوسی سایبری مشارکت دارد.
رایس به این مسئله اشاره کرد که دولت چین قصد دارد از هوواوی به عنوان یک «اسب تروجان» برای جاسوسی‌های شکست خورده خود استفاده کند. این کشور از اشتباهات قبلی درس گرفته و رهیافت خود را تغییر داده است، همین مسئله باعث موفقیت عملیات‌های جهانی Alibaba شده است.

او توضیح داد: «چین قصد دارد شرکت هوواوی به یکی از بزرگ‌ترین فعالان حوزه مخابرات تبدیل شود و حاکمیت بازار را در دست بگیرد. مشکل اینجاست که به دلیل امنیت سایبری هیچ کشوری به هوواوی اعتماد ندارد.»

او در ادامه اظهار داشت: «شما سرمایه‌گذاری می‌کنید، زیرا یک بازار بزرگ را در اختیار دارید، اما برای حضور در این بازی قوانینی وجود دارد ... شما از توان سایبری خود برای جاسوسی دیگران استفاده نمی‌کنید. شما از توان خود به عنوان یک قهرمان ملی برای در اختیار گرفتن IP دیگران استفاده نمی‌کنید.»

کاندولیزا رایس: خدمات ابری Alibaba مانند هوواوی جاسوسی نمی‌کند  

او اعلام کرد که دولت چین به خوبی می‌داند که اگر بخواهد به قدرت اقتصادی جهان تبدیل شود، باید مصالحه کند. بر این اساس چین اشتباهاتی که در مورد هوواوی انجام داد را در مورد Alibaba انجام نمی‌دهد.

دولت چین به خوبی می‌داند که Alibaba در حال تبدیل شدن به یک قدرت جهانی است و در این زمینه نباید از توان خود سوءاستفاده ‌کند. البته هر چند وقت یک بار «جک ما» بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره Alibaba فرا خوانده می‌شود تا به او یادآوری شود که این شرکت چینی است.

البته باید توجه داشت که طی چند سال اخیر هوواوی تمام اتهامات جاسوسی علیه خود را کذب خوانده و توضیح داده است که تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده است.
 

Read more http://itna.ir/vdccseq1.2bqme8laa2.html

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 28 مرداد 1394 13:19

سایر خبرهای مرتبط