منو


انجام بازرسی موجب حفظ سلامت اداری وصیانت از حقوق مردم می شود

تیر 04, 1396
بازرس ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری شرکت برق منطقه‌ای یزد در گفتگوی خبری خود، به تشریح وظایف و محدوده بررسی و رسیدگی به تخلفات مربوطه در این حوزه پرداخت.

رشد ۵۸ درصدی حملات DNS در یک سال گذشته

داخلی رشد ۵۸ درصدی حملات DNS در یک سال گذشته امنيت رشد ۵۸ درصدی حملات DNS در یک سال گذشته خبر

کد مطلب: 37550

سازمان‌ها مراقب باشند:

رشد ۵۸ درصدی حملات DNS در یک سال گذشته

 

چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۴

 

ایتنا - هکرها از این طریق دامنه‌های اینترنتی آلوده ایجاد می‌کنند و حملات فیشینگ خود را به انجام می‌رسانند.

رشد ۵۸ درصدی حملات DNS در یک سال گذشته

میزان تهدیدهای سایبری DNS از فصل دوم سال ۲۰۱۴ میلادی تا مدت مشابه امسال رشد ۵۸ درصدی را تجربه کرد و مرکز تخصصی امنیتی Infoblox بر پایه جدیدترین گزارش خود توضیح داد افزایش حملات فیشینگ و سرقت‌های اینترنتی عامل این مسئله بود.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از آی‌تی‌پی، در گزارش «فهرست تهدیدهای DNS فصل دوم ۲۰۱۵» که شرکت Infoblox برای تدوین آن با مرکز InternetIdentity.com (IID) همکاری کرد، کارشناسان هشدار دادند که سطح این نوع تهدیدها به عدد ۱۳۳ رسیده و رکورد تازه‌ای را به ثبت رسانده است.

سیستم نام دامنه(DNS) به عنوان یک دایرکتوری تلفنی برای اینترنت، ترجمه آدرس‌های اینترنتی مبتنی بر متن و تبدیل آنها به آدرس‌های IP مشخص شدن میزان ترافیک وب فعالیت می‌کند. مرکز Infoblox گزارش داد که هم‌اکنون بخش اعظم حملات سایبری مبتنی بر سیستم‌های DNS انجام می‌شود و سازمان‌ها باید در این زمینه بسیار مراقب باشند.

مرکز Infoblox از مشکل مذکور به عنوان «بزرگ‌ترین عامل واحد» یاد کرد و توضیح داد که هکرها از این طریق دامنه‌های اینترنتی آلوده ایجاد می‌کنند و حملات فیشینگ خود را به انجام می‌رسانند.

رشد ۵۸ درصدی حملات DNS در یک سال گذشته  

عامل دیگری که باعث شده این نوع حملات به صورت گسترده‌تر در سراسر جهان انجام شوند، افزایش آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری به خصوص در حوزه سازمانی است که کسب و کارها را در مقابل این نوع حملات ضعیف می‌کند.

در گزارش مرکز Infoblox گفته شد که بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ میلادی تعداد حملات DNS در سراسر جهان ۱۰۰ نوع گزارش شده بود که این رقم هم‌اکنون به ۱۳۳ نوع افزایش یافته است.
 

Read more http://itna.ir/vdcjyiet.uqeaizsffu.html

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 21 مرداد 1394 11:54

سایر خبرهای مرتبط