منو

رشد ۴ برابری سهم ویندوز ۱۰ در سه روز

کد مطلب: 37412

رشد ۴ برابری سهم ویندوز ۱۰ در سه روز

 

دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۲

 

ایتنا - یکشنبه هفته جاری ویندوز 10 توانست 3.7 درصد از بازار جهانی سیستم‌های عامل را در اختیار بگیرد.

رشد ۴ برابری سهم ویندوز ۱۰ در سه روز

پس از مدت‌ها انتظار سرانجام سیستم‌ عامل ویندوز ۱۰ وارد بازار شد و استقبال اولیه کاربران از این محصول به قدری زیاد بود که مایکروسافت را هم شگفت‌زده کرد تا خاطره بد کاربران از به‌روزرسانی رایگان به ویندوز ۸.۱ پاک شود.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از کامپیوترورلد، کارشناسان در مرحله نخست سعی کردند سهم ویندوز ۱۰ از بازار جهانی سیستم‌های عامل را بر اساس تعداد رایانه‌های متصل به اینترنت محاسبه کنند و در این فرآیند تعداد کلی رایانه‌های شخصی که روی آنها ویندوز ۱۰ نصب شده است محاسبه نشد.

در نخستین ساعات چهارشنبه گذشته ۲۹ ژوئیه یعنی روزی که ویندوز ۱۰ برای نخستین بار عرضه شد، سهم این محصول از بازار جهانی سیستم‌های عامل ۰.۳ درصد بود که به گفته مرکز تحقیقاتی StatCounter پایان همین روز ویندوز ۱۰ توانست سهم خود را تا ۰.۶ درصد افزایش دهد.

اما پایان روز شنبه یکم آگوست ۲۰۱۵ یعنی چهار روز پس از عرضه این محصول ویندوز ۱۰ در بازار جهانی توانست سهم خود را به ۲.۵ درصد برساند.

رشد ۴ برابری سهم ویندوز ۱۰ در سه روز  

اما در آمریکا وضعیت ویندوز ۱۰ بهتر بود. این سیستم‌ عامل که برای دو نسخه قبلی به صورت رایگان به‌روز می‌شد، با خیل عظیم سازمان‌هایی مواجه شد که رایانه‌های آنها مبتنی بر ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ کار می‌کرد.

مرکز StatCounter همچنین گزارش داد که یکشنبه هفته جاری ویندوز ۱۰ توانست ۳.۷ درصد از بازار جهانی سیستم‌های عامل را در اختیار بگیرد تا با این اتفاق بار دیگر موفقیت نرم‌افزاری مایکروسافت را ثابت کند.

مایکروسافت در بیانیه خود اعلام کرد که در نخستین روز عرضه ویندوز ۱۰ بیش از ۱۴ میلیون دستگاه رایانه شخصی به این محصول مجهز شدند و پیش از این هم ۵ میلیون دستگاه رایانه شخصی نسخه‌های آزمایشی ویندوز ۱۰ را مورد استفاده قرار می‌دادند.
 

Read more http://itna.ir/vdcgxt9w.ak9uq4prra.html

آخرین ویرایش در تاریخ دوشنبه, 12 مرداد 1394 13:02

سایر خبرهای مرتبط