منو


تجلیل شرکت برق منطقه‌ای یزد از صنایع همکار در پیک بار 95 / مصرف 30 درصد انرژی استان یزد توسط 26 مشترک بزرگ صنعتی

خرداد 02, 1396
همزمان با روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف در نشستی با حضور مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران شرکت برق منطقه‌ای یزد و نمایندگان صنایع بزرگ استان، از صنایع همکار در پیک‌بار…

ساخت تراشه‌‌ای که در زمان خاموشی رایانه هم اطلاعات را ذخیره می‌کند

کد مطلب: 37342

ساخت تراشه‌‌ای که در زمان خاموشی رایانه هم اطلاعات را ذخیره می‌کند

 

چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۲

 

ایتنا- با تولید تراشه جدید ساخت شرکت اینتل و میکرون، انقلابی در دنیای رایانه به وجود خواهد آمد.

ساخت تراشه‌‌ای که در زمان خاموشی رایانه هم اطلاعات را ذخیره می‌کند

دو شرکت اینتل و میکرون نسل جدیدی از حافظه‌های ذخیره‌سازی اطلاعات تولید کرده‌اند و می‌گویند این تراشه‌ها انقلابی در دنیای رایانه و خدمات و برنامه‌های مرتبط ایجاد می‌کند.

به گزارش ایتنا از فارس، این دو شرکت امریکایی می‌گویند این تراشه‌ها با استفاده از فناوری 3D XPoint تولید شده‌اند و اهمیت ساخت آنها مشابه با ساخت و معرفی اولین نسل از حافظه‌های فلاش در سال ۱۹۸۹ است.

این تراشه‌ها که از نسل تراشه‌های غیرفرار هستند دسترسی سریع به حجم زیادی از اطلاعات را ممکن کرده و ابداع برنامه‌های جدیدی را ممکن می‌کنند.

غیرفرار بودن این حافظه‌ها بدان معناست که ذخیره‌سازی اطلاعات بر روی آنها حتی در صورت خاموش بودن رایانه و گوشی هم ممکن است.

اینتل و میکرون می‌گویند استفاده گسترده از گوشی‌ها و ساعت‌های هوشمند ساخت حافظه‌هایی که ذخیره‌سازی اطلاعات بر روی آنها را حتی در صورت خاموشی دستگاه ممکن کند، ضروری نموده است.

بسیاری از سیستم‌های هوشمند برای کنترل خودروها، لوازم خانگی و ... به کار می‌روند و باید به گونه‌ای طراحی شوند که حجم انبوه اطلاعات به سرعت بر روی آنها قابل ذخیره‌سازی باشد و بتوان انها با سرعت بالایی تجزیه و تحلیل کرد.

این تراشه‌ها تا هزار برابر سریع‌تر از تراشه‌های NAND هستند . تراشه‌های NAND هم از جمله تراشه‌های غیر فرار هستند که مدت‌هاست در رایانه‌ها مورد استفاده بوده‌اند.

با استفاده از تراشه‌های جدید سرعت نقل و انتقالات مالی در سایت‌های بانکی و تجارت الکترونیک افزایش می‌یابد، محققان بهداشت الکترونیک با سرعت بسیار بالاتری می‌توانند داده‌ها را به طور آنی و لحظه‌ای تجزیه و تحلیل کنند و الگوهای مربوط به بیماری‌ها را مورد بررسی قرار دهند.

با استفاده از این تراشه‌ها صنعت بازی‌های ویدئویی، پخش ویدئوهای آنلاین و حتی کیفیت شبکه‌های اجتماعی هم متحول خواهد شد.

Read more http://itna.ir/vdcirpap.t1ay52bcct.html

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 07 مرداد 1394 14:12

سایر خبرهای مرتبط