منو


انجام بازرسی موجب حفظ سلامت اداری وصیانت از حقوق مردم می شود

تیر 04, 1396
بازرس ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری شرکت برق منطقه‌ای یزد در گفتگوی خبری خود، به تشریح وظایف و محدوده بررسی و رسیدگی به تخلفات مربوطه در این حوزه پرداخت.

ساخت تراشه‌‌ای که در زمان خاموشی رایانه هم اطلاعات را ذخیره می‌کند

کد مطلب: 37342

ساخت تراشه‌‌ای که در زمان خاموشی رایانه هم اطلاعات را ذخیره می‌کند

 

چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۲

 

ایتنا- با تولید تراشه جدید ساخت شرکت اینتل و میکرون، انقلابی در دنیای رایانه به وجود خواهد آمد.

ساخت تراشه‌‌ای که در زمان خاموشی رایانه هم اطلاعات را ذخیره می‌کند

دو شرکت اینتل و میکرون نسل جدیدی از حافظه‌های ذخیره‌سازی اطلاعات تولید کرده‌اند و می‌گویند این تراشه‌ها انقلابی در دنیای رایانه و خدمات و برنامه‌های مرتبط ایجاد می‌کند.

به گزارش ایتنا از فارس، این دو شرکت امریکایی می‌گویند این تراشه‌ها با استفاده از فناوری 3D XPoint تولید شده‌اند و اهمیت ساخت آنها مشابه با ساخت و معرفی اولین نسل از حافظه‌های فلاش در سال ۱۹۸۹ است.

این تراشه‌ها که از نسل تراشه‌های غیرفرار هستند دسترسی سریع به حجم زیادی از اطلاعات را ممکن کرده و ابداع برنامه‌های جدیدی را ممکن می‌کنند.

غیرفرار بودن این حافظه‌ها بدان معناست که ذخیره‌سازی اطلاعات بر روی آنها حتی در صورت خاموش بودن رایانه و گوشی هم ممکن است.

اینتل و میکرون می‌گویند استفاده گسترده از گوشی‌ها و ساعت‌های هوشمند ساخت حافظه‌هایی که ذخیره‌سازی اطلاعات بر روی آنها را حتی در صورت خاموشی دستگاه ممکن کند، ضروری نموده است.

بسیاری از سیستم‌های هوشمند برای کنترل خودروها، لوازم خانگی و ... به کار می‌روند و باید به گونه‌ای طراحی شوند که حجم انبوه اطلاعات به سرعت بر روی آنها قابل ذخیره‌سازی باشد و بتوان انها با سرعت بالایی تجزیه و تحلیل کرد.

این تراشه‌ها تا هزار برابر سریع‌تر از تراشه‌های NAND هستند . تراشه‌های NAND هم از جمله تراشه‌های غیر فرار هستند که مدت‌هاست در رایانه‌ها مورد استفاده بوده‌اند.

با استفاده از تراشه‌های جدید سرعت نقل و انتقالات مالی در سایت‌های بانکی و تجارت الکترونیک افزایش می‌یابد، محققان بهداشت الکترونیک با سرعت بسیار بالاتری می‌توانند داده‌ها را به طور آنی و لحظه‌ای تجزیه و تحلیل کنند و الگوهای مربوط به بیماری‌ها را مورد بررسی قرار دهند.

با استفاده از این تراشه‌ها صنعت بازی‌های ویدئویی، پخش ویدئوهای آنلاین و حتی کیفیت شبکه‌های اجتماعی هم متحول خواهد شد.

Read more http://itna.ir/vdcirpap.t1ay52bcct.html

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 07 مرداد 1394 14:12

سایر خبرهای مرتبط