منو


انجام بازرسی موجب حفظ سلامت اداری وصیانت از حقوق مردم می شود

تیر 04, 1396
بازرس ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری شرکت برق منطقه‌ای یزد در گفتگوی خبری خود، به تشریح وظایف و محدوده بررسی و رسیدگی به تخلفات مربوطه در این حوزه پرداخت.

تاثیر لغو تحریم بر خدمات پس از فروش اقلام کامپیوتری

کد مطلب: 37211

تاثیر لغو تحریم بر خدمات پس از فروش اقلام کامپیوتری

 

چهارشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۸

 

ایتنا- شاید با کاهش قیمت دلار شاهد پایین آمدن اقلام کامپیوتری باشیم وگرنه رفع تحریم تاثیری در کاهش قیمت‌ها ندارد.

تاثیر لغو تحریم بر خدمات پس از فروش اقلام کامپیوتری

رئیس اتحادیه رایانه از تاثیر لغو تحریم‌های بین‌المللی بر خدمات پس از فروش اقلام کامپیوتری با توجه به ورود نمایندگی‌های اصلی کالاهای دیجیتال به بازار ایران خبر داد.

به گزارش ایتنا از مهر، سیدمهدی میرمهدی اظهار داشت: به نظر می‌رسد لغو تحریم‌ها در قیمت کالاهای دیجیتال تاثیر چندانی نداشته باشد مگر آنکه با کاهش قیمت دلار، شاهد کاهش قیمت محصولات این بخش باشیم.

وی با بیان اینکه نرخ کالاهای دیجیتال بیشتر متاثر از قوانین دست و پاگیر داخلی است که خود تحریمی را در این صنف به همراه داشته است، ادامه داد: با حل معضلات تعرفه‌های گمرکی و ثبت سفارش، شاهد حل مشکل قاچاق کالاهای رایانه‌ای خواهیم بود که این موضوع ثبات بازار را به همراه خواهد داشت.

میرمهدی از تمایل و مذاکره برندهای مطرح جهانی در عرصه کامپیوتر و رایانه برای ورود به بازار ایران خبر داد و افزود: اگرچه این موضوع بر روی قیمت محصولات تاثیر چندانی ندارد اما می‌تواند معضل بی‌سامانی خدمات پس از فروش اقلام کامپیوتری را رفع کند.

رئیس اتحادیه صنف رایانه، با تاکید براینکه در حوزه اقلام دیجیتالی مردم در زمینه سرویس‌دهی و خدمات پس از فروش با مشکلات متعددی روبرو هستند، اضافه کرد: آمادگی برندهای مطرح کامپیوتری برای راه‌اندازی نمایندگی اصلی در ایران می‌تواند این مشکلات را رفع کند.

وی با اشاره به پتانسیل بازار ایران در حوزه محصولات فناوری اطلاعات و تمایل کشورهای اروپایی برای ورود به این بازار بعد از لغو تحریم، تصریح کرد: طی دو هفته اخیر و در پی موفقیت در مذاکرات هسته‌ای ایران، بازار کامپیوتر در رکود به سر می‌برد و بسیاری از کاربران برای خرید دست نگه داشته‌اند؛ این درحالی است که تغییری در قیمت این اقلام مشاهده نشده است.

میرمهدی خاطرنشان کرد: لغو تحریم‌ها در آینده نزدیک بر روی قیمت کالاهای کامپیوتری تاثیری نخواهد داشت و کاربران باید بدانند که تنها در صورتی نرخ‌های این اقلام کاهش می‌یابد که شاهد کاهش چشمگیر ارز باشیم.

Read more http://itna.ir/vdcdfx0s.yt05f6a22y.html

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 31 تیر 1394 11:28

سایر خبرهای مرتبط